Lacrosse > Ženský lakros > Aktuality > LCC Girlz ovládly ženskou lakrosovou ligu

LCC Girlz ovládly ženskou lakrosovou ligu

1.7.2011

(omika) LCC Girlz ve finále Národní ligy ženského lakrosu s přehledem zdolaly tým SK Lacrosse Jižní Město 17 : 8 a obhálily mistrovský titul.

Radotínské hráčky prošly celým průběhem ligy hladce. V semifinále si snadno poradily s týmem Flamingo United a ve finále je čekal tradiční rival z Jižního Města. Tomu cestu do finále výrazně ztížil druhý radotínský tým, juniorský výběr LCC Chicks, nad kterým hráčky Jižního Města zvítězily jen těsným rozdílem dvou gólů.

Do finále vstoupily lépe hráčky LCC a už po minutě hry skórovala Michaela Srchová. Nicméně hráčky Jižního Města dokázaly se soupeřem držet krok. Na druhý radotínský gól Terezy Karnetové odpověděla Malíková a Jandová záhy srovnala na 2 : 2.

Ve čtrnácté minutě přidala Tereza Karnetová svůj druhý gól a odstartovala šňůru Radotína, která zápas zlomila. Během pěti minut odskočily Girlz na 8 : 2 a do přestávky ještě upevnily své vedení dvěma páry slepených gólů. Za Jižní Město až v samém závěru poločasu snižovala na 3 : 12 Debora Plecháčková.

Do druhé poloviny zápasu nastoupily radotínské hráčky o poznání vlažněji. O úvodní gól se sice postarala opět Srchová, ale pak se Jižní Město nadechlo a v rozmezí 42. až 47. minuty nasázelo mírně nekoncentrovanému Radotínu čtyři branky. Girlz ale opět zabraly a nejzkušenější hráčky Simona Baráková a Jindřiška Válová přidaly v 53., resp. 57. minutě další tři góly. Účet zápasu uzavřely v poslední minutě za Radotín Hana Kneřová a za Jižní Město Jana Řeháková. Finále skončilo vítězstvím Radotína 17 : 8 a pohár putoval opět do rukou Girlz, které potvrdily, že české soutěži dominují.

I utkání o 3. místo slibovalo vyrovnanou podívanou. Mladé hráčky LCC Chicks, které tvoří základ juniorské reprezentace, se neustále zlepšují, ale dobře poskládaný tým Flamingo United si tentokrát na tohoto soupeře věřil. V základní části byl vzájemný duel velmi vyrovnaný a celek Chicks ho vyhrál těsně 14 : 12. Tentokrát radotínským juniorkám chyběla vykartovaná hbitá útočnice Lucie Martínková.

V prvním dějství se poměrně dobře dařilo Chicks hlídat nejnebezpečnější ofenzivní hráčky soupeře, Chudlařskou a Bažantovou, které navzdory tomu nastřílely tři góly, čtvrtý dala Vrabcová, avšak Chicks se prosadily pětkrát, a do přestávky tak šly s jednogólovým náskokem.

Oba celky hrály naplno a utkání mělo dobrou úroveň. Flamingo se nevzdalo a dokázalo ve druhém poločase účiněji zakončovat své akce, v některých případech i po rychlých brejcích z vyhraných rozhozů. Žádný z týmů nedokázal odskočit na větší než dvoubrankový rozdíl. V předposlední minutě strhly hráčky Flaminga vedení na svou stranu, stav byl v tu chvíli 14 : 13, ale v poslední minutě Tereza Laláková vyrovnala a vynutila si prodloužení.

To trvalo podle pravidel 2x 3 minuty. Hned v jeho úvodu se prosadila radotínská Andrea Říhová. Další čtyři dramatické minuty gól nepadl, až v čase 64:12 vyrovnala Barbara Bažantová. Lejčková vpodstatě hned z dalšího útoku obrátila stav na 16 : 15 ve prospěch Flaminga a na její gól už hráčky Radotína odpověď nenašly. Tým Chicks obsadil stejně jako loni čtvrtou příčku.

Pro juniorské reprezentantky v dresu Chicks to byla ale cenná příprava před nadcházejícím MS do 19 let, které hostí Hannover od 4. do 13. srpna.

Letošní domácí lakrosovou sezónu před prázdninovou pauzou zakončí od 6. do 12. července tradiční mezinárodní Prague Cup ve fieldlakrosu a ženském lakrosu, který se hraje na hřištích SK Slavia v Edenu. Podrobnosti najdete na www.lacrossepraguecup.cz.