Lacrosse > Mužský lakros > LC Old Dogs Plzeň - LC Pardubice 10:11 (1:3, 2:3, 3:3, 4:2)

LC Old Dogs Plzeň - LC Pardubice 10:11 (1:3, 2:3, 3:3, 4:2)

30.3.2009

(ao) - V pátek 27. března nastoupili ve své letošní soutěžní premiéře hráči LC Pardubice proti domácímu týmu Old Dogs Plzeň. Jelikož bilance vzájemných utkání v minulé sezóně byla vyrovnaná, čekal se zajímavý souboj bez jasného favorita.

Skóre otevřel Preisler, hrající za domácí celek Plzně, až v deváté minutě. Na to ovšem během následujících pěti minut dokázal hned třikrát za sebou odpovědět nejlepší střelec Pardubic Jan Jůza.

Ve druhé a třetí části hry si Pardubice stále udržovaly vedení o jednu nebo dvě branky.  Až na začátku čtvrté periody se jim podařilo odskočit až na rozdíl čtyř branek. Ten se nakonec ukázal jako rozhodující, protože finišující hráči Plzně využili v poslední části hry několika chyb soupeře a dvě minuty před koncem utkání snížili na rozdíl jediné branky. V nervydrásajícím závěru nepomohlo soupeři ani odvolání brankaře a hráči LC Pardubice se mohou těšit ze zisku tří důležitých bodů.

V dalším utkání LC Pardubic čeká hráče horká půda Falcon Millionaires (úterý 31. 3. od 19.00 v Radotíně); Plzeň má na programu stejného soupeře o týden později (úterý 7. 4. od 19.00 hod. v Radotíně). Vzhledem k vyrovnanosti středu tabulky lze v obou případech očekávat zajímavé bitvy.

Branky Pardubic : Jůza 5, Šourek, Skokan, Říha, Žák, Sadílek M., Čermák
Branky Plzně: Preisler 4, Hanzlík 3, Šedivec 2, Vít