Lacrosse > Mužský lakros > LC JM A vs LCC Radotín 7:12 (1:4, 3:3, 0:3, 3:2)

LC JM A vs LCC Radotín 7:12 (1:4, 3:3, 0:3, 3:2)

6.11.2012

(mz) - Asi těžko najdete zajímavější utkání než souboj tradičních rivalů, SK Lacrosse Jižní Město a LCC Radotín. Právě tyto dva týmy na sebe narazily v neděli v hale na Jižním Městě v dalším utkání letošního ročníku NBLL.

I když se celý zápas ukazovalo to, že tým z Radotína svou výkonností vyčnívá nad ostatní, Jižní Město mu vítězství určitě nedalo zadarmo. Custodi začali náporem a jen díky Martinu Bartuškovi v bráně Jižního Města byl stav po první periodě 1:4.

Po půlce to bylo stále o tři branky pro LCC (4:7), když výborně chytajícímu hostujícímu Dominiku Sikovi párkrát pomohla i tyčka.

Ve třetí čtvrtině domácí tým neskóroval a LCC odskočil na rozdíl šesti branek (4:10). V posledních 10 minutách se hra mírně vyostřila, což odnesl jihoměstský Nikita Sorokin, kterého Petr Poupě dost nešetrně narazil na hrazení a vysloužil si tím trest na 5 minut plus do konce utkání. V následné přesilovce Jižní Město dvěma góly upravilo výsledek na 7:12.

Radotínský lakrosový stroj vychází z výborného Dominika Siky (na hostování z ForFun) v brance, obraně výborně velí Martin Hodaň a v útoku představuje největší nebezpečí dvojice Radek Skála a Dominik Pešek.

Jižní Město mělo oporu v Martinovi Bartuškovi, který tentokrát dostal přednost před Markem Dobrým a předvedl výborný výkon. Do obrany se vrátili zkušení hráči Aleš Veselý a Jirka Minařík a ukázali, že herní pauza nic neznamená a oni nic nezapomněli. V útoku zahrál výborný zápas Michal Rozkot a Milan Černík.

Diváci viděli rychlou, zajímavou a tvrdou hru s hezkými okamžiky na obou stranách a minimem vyloučených. Jižní Město ukázalo, že i když se jeho hráči rozdělili do dvou týmů, dokáže splnit úkol, který si před novým ročníkem dalo – A tým bojuje o semifinálové umístění a B tým sbírá zkušenosti.

Další utkání v jihoměstské hale se hraje až 18. 11, kdy LC JM A přivítá mladíky z Radotína, LCC Wolves.