Lacrosse > Mužský lakros > Konečně bez tepláků!

Konečně bez tepláků!

14.4.2013

Ve čtvrtek 11. dubna se na malešickém hřišti utkaly v dalším zápase základní části NBLL domácí Slavia s (vlastně taktéž domácími) Malešicemi.

Už při předzápasovém rozházení si hráči obou barevných kombinací (červenobíla a modrožlutá) postupně začali uvědomovat, že v posledních týdnech tolik oblíbené tepláky či termokalhoty mohou tentokrát nechat v šatně.

Oba týmy vstoupily do utkání aktivně, nicméně úvod se lépe vydařil Malešicím, které se po excelentních střelách Martina Mrlíka dostaly poměrně rychle do dvoubrankového vedení. Naštěstí pro domácí Ondřej Sochna svými dvěma góly, z nichž druhý padl během signalizované výhody, nedovolil hostům navýšit náskok, takže díky dalšímu gólu, tentokráte Jana Adamiece v přesilovce, vyhrály první periodu Malešice 3:2.

Už po dvou minutách druhé části hry Michal Šamaj vybojoval míč v rohu, využil hrubé chyby malešické obrany a bravurně zakončil za záda brankáře Aleše Klokana, čímž srovnal skóre na 3:3. I ve druhé periodě kraloval Martin Mrlík, který ke třem kanadským bodům za dva góly a asistenci v první části přidal další tři body za tři asistence – nejprve Slavia dvakrát inkasovala při své přesilovce během vyloučení Jana Dvořáka z hole Jakuba Kosa a Adama Podroužka, a poté Mrlík připravil gólovou střelu pro Ondřeje Podroužka. Za Slavii stav ještě před tím upravil jeho jmenovec, Ondřej Sochna. V polovině druhé periody se taktovky ve slávistickém útoku ujal Karel Schaffner – nejprve po samostatné akci snížil, aby vzápětí na polovině dostal nabito od pohotového brankáře Tomáše Pelikána a z breaku opět srovnal na 6:6. Gólem do šatny ukončil první polovinu zápasu Ondřej Sochna – Slavia tak dokázala během 7 minut otočit skóre z 3:5 na 6:5. To jenom potvrzuje rychlost a dynamičnost lakrosu.

Po přestávce pokračovala slavistická mašina, řízená skvělým Ondřejem Sochnou, ve své snové jízdě – to nejprve Mocek a poté sám vůdce slávistických akcí Sochna zvýšili náskok už na 9:6. Malešice se oklepaly až ke konci třetí periody, a to zásluhou koho jiného než hráče s neobvyklou 21 na zádech, Martina Mrlíka. Do této chvíle se Mrlík podílel na všech brankách hostí. I na konci této periody si mohli diváci zakřičet gól v závěrečných sekundách – jeho adresátem se tentokrát stala Slavia a odesílatelem kapitán hostí, Tomáš Beran.

Dvě minuty po úvodním hvizdu poslední části Malešice díky Janovi Adamiecovi opět srovnaly na 9:9. Po velmi vyrovnananém úseku hry nedokázal malešický Jakub Kos udržet nervy na uzdě a vyfasoval hned dva dvouminutové tresty. Čtyři sekundy před vypršením prvního z nich Tadeáš Pešek po nahrávce Michala Rolla vrátil domácím vedení, které ještě během vlastního oslabení dokázal Jindřich Plecitý anulovat. Vyrovnanou koncovku utkání lépe zvládli malešičtí. Po několika šancích na obou stranách se opět dostal ke slovu hráč s 21 na drese a pěknou střelou zařídil rozhodující náskok hostí. Ani přes silný tlak slávisté už nedokázali posunout zápas do prodloužení.

Nejlepším střelcem na domácí straně byl Ondřej Sochna a nejužitečnějším hráčem, nejlepším střelcem a hlavním strůjcem malešického vítězství se dnes večer stal Martin Mrlík.

LC Slavia v. TJ Malešice 10:11 (2:3, 5:3, 2:2, 1:3)