Lacrosse > Ženský lakros > Reprezentace > 2015 U19 MS Edinburk > Juniorské reprezentantky prověřily dva ligové týmy

Juniorské reprezentantky prověřily dva ligové týmy

13.10.2013

(pur) - Dva přípravné zápasy s ligovými celky sehrály v neděli 13. října v Radotíně české juniorské reprezentantky, které se musely obejít bez zraněné Daniely Peškové a nemocné Terezy Kreuzové. Nejdříve Češky nestačily na mistrovský tým LCC Radotín, se kterým prohrály 6:15, následně podlehly Sokolu Smíchov Flamingo 6:13.

Česká republika U19 - LCC Radotín 6:15 (3:6, 3:9)

Po většinu prvního poločasu byla juniorská reprezentace českému mistrovi v kombinované sestavě vyrovnaným soupeřem. Za mladý národní tým se trefily Julie Soukeníková, Viktorie Jahodová a Kristýna Dejlová. Radotín táhla hlavně Simona Baráková, která nastřílela už v prvním dějství hattrick.

Druhý tým z nedávného turnaje mistryň v Gentu po změně stran zabral a juniorskému výběru i přes bojovný výkon odskočil čtvrt hodiny před koncem až na pět branek. Za český tým skórovala ve druhém poločasu dvakrát Markéta Malinovská a jednou Kristýna Šturmová. Radotín nakonec i díky hattricku navrátivší se Terezy Sebastianidesové vyhrál zápas 15:6.

Česká republika U19 - Sokol I. Smíchov Flamingo 6:13 (4:5, 2:8)

Také druhý nedělní zápas se vyvíjel v podobném duchu. Smíchov sice v úvodu utkání odskočil do vedení 4:0, ale český tým dokázal do přestávky stav díky dvěma brankám Markéty Malinovské a po jedné Adély Procházkové a Kristýny Šturmové snížit na rozdíl jediné branky (4:5).

Ve druhém dějství už juniorkám docházely síly a opět si nechaly soupeře utéct na větší brankový rozdíl. Za reprezentaci skórovaly Adéla Procházková a Kristýna Dejlová, Flamingo táhly hlavně Eva Chudlařská a Iveta Drbohlavová. Smíchov nakonec utkání vyhrál 13:6.