Lacrosse > Mužský lakros > Juniorská lakrosová neděle v Malešicích

Juniorská lakrosová neděle v Malešicích

11.4.2018

V neděli 8. dubna proběhlo v Malešické aréně druhé kolo jarní části Juniorské boxlakrosové ligy, v němž se proti sobě postavily, mimo jiné, týmy LCC Radotín a Old Dogs Plzeň v kategorii do 14 let.

Utkání mezi těmito dvěma celky začalo aktivně. Obecně se dá říct, že každý zápas juniorské ligy je velice běhavý. Junioři se snaží, seč jim síly stačí, a tak je to pokaždé. K první úspěšné gólové šanci se dostal radotínský Ondřej Strieblik po chytré přihrávce Lukáše Niedermayera. Kdo by si myslel, že se radotínské naděje nechají v tomto okamžiku inspirovat radou starších ze své početné základny, byl by na omylu. Odplata plzeňských na sebe nenechala dlouho čekat. O pouhých 8 vteřin později vyrovnává Ondřej Klíč z týmu Old Dogs. Na jeho branku odpovídá Lukáš Kučera a Radotín odskakuje na 2:1. I v této lize se dává průchod emocím a my tak mohli vidět první vyloučení. V čase 3:46 je za krosček penalizován Josef Vodolán a Radotín se rázem ocitá v oslabení. Na tento prohřešek reaguje plzeňský Ondřej Klíč a skóre je vyrovnáno. O půl minuty později zvyšuje na 3:2 Ondřejův týmový kolega Ondřej Felix. Dalších pár minut bylo bez gólu. Nutno podotknout, že jak brankář Old Dogs Jan Havránek, tak na druhé straně stojící radotínský Jamie Vlček měli spousty práce. Neúnavně předváděli krásné zákroky, které by jim leckdy záviděli brankáři ze seniorské ligy. Po této gólové pauze se konečně prosadili radotínští. V čase 7:19 vyrovnal na 3:3 Jakub Linhart. O minutu později se právě Jakub Linhart odporoučel na trestnou lavici za krosček a jeho tým se tak podruhé ocitl v oslabení. O necelých 10 vteřin později toto trestá Ondřej Felix.

V druhé periodě se rozjel brankostroj týmu Old Dogs Plzeň. I přes vyloučení hráče Martina Laštovičky, se jim podařilo v necelých dvou minutách třikrát skórovat a to zásluhou Josefa Háse, Martina Pecha a opět Ondřeje Klíče. Na konci druhé periody se snaží gólový náskok plzeňských dohnat Lukáš Kučera a Ondřej Strieblik. Této radotínské iniciativě učinil velice rychle přítrž již po několikáté skórující Ondřej Klíč a do poslední periody se tak vstupovalo za stavu 8:5 pro Plzeň.

Po třech minutách poslední části hry potvrzuje svoji formu opět Ondřej Klíč. Na toto dokázal po velkém tlaku odpovědět až radotínský Josef Vodolán, který snížil náskok soupeře na rozdíl tří branek. Tým Old Dogs Plzeň si však šanci na vítězství nenechal uniknout a do konce utkání se mu podařilo skórovat ještě třikrát. Dvakrát zásluhou Martina Pecha a jednou Josefa Háse. Zápas se tak dohrál za stavu 12:6 pro plzeňské „Psy“.

Alespoň v následných samostatných nájezdech si radotínský celek spravil chuť. Zde se prosadil Lukáš Kučera a Jakub Linhart.

LCC Radotín - LC Old Dogs Plzeň 6:12 (3:4, 2:4, 1:4, 1:0)