Lacrosse > Mládež > Junioři Jižního Města v Belgii

Junioři Jižního Města v Belgii

28.4.2013

(vn) - O víkendu 20. a 21. dubna 2013 se junioři Jižního Města vydali do hlavního města Belgie na 10. ročník fieldlakrosového turnaje, jehož hostitelem byla Mezinárodní škola v Bruselu.

Tento turnaj, jehož se zpočátku účastnily tři až čtyři řýmy, je dnes největším mezinárodním mládežnickým turnajem na kontinentu. Do bojů o poháry se zapojilo celkem 14 týmů z Anglie, České republiky, Německa, Švýcarska a Belgie. Jižní Město obhajovalo prvenství z loňského roku.

Turnaj se hrál ve čtyřech skupinách, kde byl každý zápas hrán na 2x12 minut; semifinále a finále spolu se zápasy o konečná umístění pak na 4x10min. Jižnímu Městu byly vylosovány týmy Frankfurtu (Německo), Belgium (Belgie) a TASIS z města Thorpe, které leží na jihozápadním předměstí Londýna.

Junioři všechny zápasy ve skupině zvládli a obsadili první místo, které jim zaručovala slabšího soupeře do vyřazovacích bojů. V nich naše mužstvo narazilo nejprve na domácí tým ISB Raiders Varsity. Výhrou 4:1 si zástupci Prahy 11 zajistili čtvrtfinále, kde na ně čekal jeden z favoritů na medaile, Walcountain Blues (Anglie). Soupeř Jižnímu Městu na začátku utkání odskočil a vedl 3:0, z toho se čeští hráči již nevzpamatovali a podlehli celkově 3:4.

V neděli je tak zklamané přivítal již třetí tým z Anglie, a to Spencer UK. I tento zápas se Jižnímu Městu nepovedl – prohrálo 3:8. Nutno dodat, že polovina týmu byli nováčci, kteří se s fieldlakrosem teprve seznamovali, a tak konečné 6. místo je relativním úspěchem. Turnaj vyhrál suverénně tým Wilmslow z Anglie, který je u nás znám i účastmi na seniorských turnajích mistrů. Kanadské bodování hráčů Jižního Město vyhrál se 17 body (14+3) Marek Kytka.

Sestava JM na turnaji:
Marek Kytka, Marek Daník, Jan Musil, Namco Nguyen, Ben Lavallee, Filip Kreuz, Richard Marek, Jáchym Plecháček, Josef Havelka, Matyáš Petrák, Ondřej Halama, Matěj Zelinka, Vojtěch Řezníček, Tomáš Čekal

Výsledky JM:
JM vs. Belgium 3:0
JM vs. Frankfurt 7:0
JM vs. TASIS 4:2
JM vs. ISB Raiders Varsity 4:1
JM vs. Walcountain Blues 3:4
JM vs. SPENCER UK 3:8

Konečné pořadí:
1. Wilmslow (Anglie)
2. TASIS (Anglie)
3. Welwyn (Anglie)
4. Walcountian Blues (Anglie)
5. Spencer (Anglie)
6. SK Lacrosse Jižní Město
7. Swiss team (Švýcarsko)
8. ISB Varsity (Belgie)
9. ASL (Anglie)
10. Team Belgium (Belgie)
11. Hamburg  (Německo)
12. Marburg (Německo)
13. Frankfurt (Německo)
14. ISB JV (Belgie)

Více o turnaji (foto, statistiky, články) naleznete na www.lcjm.cz

Junioři Jižního Města v Belgii
Junioři Jižního Města v Belgii

Právě se hraje

 

Anketa

Juniorský fieldlakros
Celkem hlasů 63
Považujete za přínosné, že se u nás začne hrát juniorská fieldlakrosová soutěž?