Lacrosse > Mládež > Juniorky a junioři LCC přivezli zlato a bronz z Frankfurtu

Juniorky a junioři LCC přivezli zlato a bronz z Frankfurtu

8.2.2016

Juniorky a junioři LCC přivezli zlato a bronz z Frankfurtu
Juniorky a junioři LCC přivezli zlato a bronz z Frankfurtu
Juniorky a junioři LCC přivezli zlato a bronz z Frankfurtu

Radotínští žáci a žákyně v kategorii do 16 let se o víkendu 7.–8. 11. 2015 zúčastnili lakrosového turnaje Scheider Cup ve Frankfurtu a přivezli dvě cenné medaile. Děvčata se utkala ve své kategorii se čtyřmi německými týmy, prošla turnajem bez zaváhání a získala prvenství. Chlapci bojovali se staršími týmy v kategorii do devatenácti let a ani oni sei nevedli špatně a skončili třetí.

Pro mnohé hráče to byla první fieldlakrosová zkušenost a prvním zápase proti domácímu Frankfurtu se teprve seznamovali s pravidly a zásadami pohybu na velkém hřišti. Ve druhém střetnutí byla hra již o mnoho lepší a odměnou bylo vítězství nad Stuttgartem v poměru 6:2. V dalších zápasech prvního hracího dne podlehli kluci Hamburku 1:7 a nakonec porazili Köln 6:1, což je posunulo do semifinále proti Frankfurtu.

Večer se celá radotínská výprava, čítající včetně tábora fanoušků přes 50 osob, vypravila do historického centra Frankfurtu a všichni ochutnali místní specialitky, přiměřeně ke svému věku, a o pozdním večeru pak ještě proběhla v místním sportovním klubu taktická porada trenérů a asistentů před rozhodujícími zápasy.

V neděli pokračovala děvčata v suverénních výkonech a zaslouženě v turnaji zvítězila.

Chlapci sehráli velmi hezký zápas v semifinále, ale na soupeře nakonec nestačili a po porážce 3:6 je čekalo utkání o třetí místo. V něm pak již zúročili čerstvě nabyté zkušenosti a po vítězství 10:4 vybojovali velmi cenné třetí místo, o to cennější, že hráli se soupeři o tři a více let staršími.

Na závěr se ještě dostalo ocenění Markétě Malinovské a Tadeáši Němcovi, kteří byli vyhlášeni MVP turnaje.

Poděkování patří také fanouškům, kteří nás do Frankfurtu dovezli a celý turnaj oba týmy podporovali, a také firmě Hertz za výhodné zapůjčení velkých aut na cestu.

Jan Barák
Další foto zde

Loading...

Mládež

Stránkování

12 3 4 5 >
 
 

Právě se hraje

 

Anketa

..
Celkem hlasů 0