Lacrosse > Mužský lakros > Jižní Město završilo úspěšný březen vítězstvím nad LCC Radotín

Jižní Město završilo úspěšný březen vítězstvím nad LCC Radotín

24.3.2015

(dp) – Konečně...! Toto slovo asi nejlépe vystihuje nedělní utkání mezi SK Lacrosse Jižní Město a úřadujícím mistrem NBLL týmem LCC Radotín. Pojďme ale pěkně popořadě…

LCC nastoupil do zápasu sebevědomě a hned 56 sekund po úvodním hvizdu zavěsil Jiří Košťál. Domácí se ale nezalekli a po necelých dvou minutách od úvodního gólu odpověděl Jáchym Plecháček po asistenci Pavla Došlého. Plecháček pak stihnul během první třetiny přidat ještě další 2 góly a první čtvrtina skončila nepatrným náskokem Jižního Města 4:3.

Druhou periodu opět zahájili úspěšněji radotínští – Košťál srovnal na 4:4, a až do poloviny utkání se Jižní Město se s Radotínem přetahovalo o jednogólové vedení. Hostující soupeř však vždy vyrovnal. Polovina utkání – stav 8:8.

Hned na začátku třetí periody oslabil svůj tým Radek Skála, když byl za nedovolený zákrok na ležícího Lukáše Seilera vyloučen na 5 minut plus do konce utkání. Během jeho vyloučení si pak ještě vysloužil trest na 2+10 minut Jiří Košťál za nesportovní chování. K tomu pak ještě do konce periody přibyly další dva tresty rozhozených hostujících. Jižní Město se této situace pokoušelo využít, motivovaný Radotín však vydržel a třetí čtvrtina skončila dokonce jeho jednobrankovým vedením.

Poslední patnáctiminutovka začala vyrovnávacím gólem Jižního Města z lakrosky Pavla Došlého. Marek Kytka poté poslal domácí do jednobrankového vedení, které opět zvrátil Jakub Výmola. Rozhodující gól dalo opět duo Plecháček – Došlý.

Jižní Město tentokrát udrželo nervy na uzdě a nemělo jediného vyloučeného hráče. Na straně soupeře jich naopak bylo nespočet. Spolu s vynikajícím výkonem domácího brankáře Tomáše Čekala pak tato disciplína a týmová spolupráce vedla ke kýženému úspěchu!

LCJM vs. LCC Radotín 13:12 (4:3, 4:5, 2:3, 3:1)