Lacrosse > Mužský lakros > Jižní Město v pohodě porazilo Malešice

Jižní Město v pohodě porazilo Malešice

10.3.2014

Týden po vítězství nad ForFun přivítal tým LCJM ve své hale na Jižním Městě tým TJ Malešice.
Zatím co Jižňáci už letos nějaký ten zápas odehráli, pro Malešice to byl první letošní ostrý zápas a měli smůlu v tom, že narazili právě na rozjeté Jižní Město.

LCJM x TJ MALEŠICE 23 : 7 (7:2, 5:2, 7:1, 4:2)

Stav 7:2 po první čtvrtině naznačoval jednoznačnou záležitost.
V útoku domácích úřadoval Pavel Došlý, který byl autorem prvních dvou branek a u jedné asistoval.
Výraznou posilou týmu se ukazuje Karel Schaffner. I on se v první čtvrtině trefil dvakrát.
Na začátku druhé čtvrtiny to vypadalo, že se Malešice nadechly k obratu, když dal Martin Tolar dvě rychlé branky za sebou a snížil na 7:4. To ale bylo v této čtvrtině ze strany Malešic vše a branky padaly jen za záda Aleše Klokana, který vystřídal po první části Tomáše Pelikána.
V polovině zápasu tak svítil na tabuli stav 12:4. Malešice jen těžko hledaly recept na výborně hrající útok a důraznou obranu.
I třetí čtvrtina začala brankou hostí. Tentokrát Janu Adamiecovi nahrával Ondra Podroužek. Brankou hostů třetina i končila (Jindra Placitý s asistencí Tomáše Berana), ale domácí mezi tím stihli dát branek sedm. Jedna z branek padla z hole Milana Černíka, který se ve zmatku před brankou Klokana nejlépe orientoval a brankář hostí mu tak trochu nešťastně přihrál. Vzápětí přidal další branku ve vlastním oslabení Jáchym Plecháček.
V poslední čtvrtině Malešice neporušily tradici a opět zahájily brankou. Tentokrát Jindrovi Plecitému přihrával Adam Podroužek.
To už ale bylo ze strany Malešic opravdu vše a branky padaly jen do sítě Pelikána, který opět vystřídal Klokana.
Branku domácích po celou dobu hájil Tomáš Čekal a opět předváděl obdivuhodné zákroky.
V útoku se tentokrát celý zápas nejvíce dařilo Pavlovi Došlému, který 6 branek dal a na 5 nahrál. Pozadu nezůstal ani Milan Černík s pěti úspěšnými zásahy.

Nejlepší střelci zápasu:

LCJM: Došlý (6+5), Černík (5+1), J. Plecháček (4+1)
TJ Malešice: Plecitý (2+1), Tolar (2+0), Adamiec (2+0)

Příští týden, opět v neděli (16. 3. ) od 20.15  poměří Jižní Město své síly s Plzní, která ve svém prvním ligovém zápase nadělila Vlkům z Radotína 23 branek (Old Dogs Plzeň - LCC Wolves 23:8)