Lacrosse > Mužský lakros > Jižní Město v nervózním utkání převálcovalo Plzeň

Jižní Město v nervózním utkání převálcovalo Plzeň

11.2.2013

K dalšímu zápasu, tentokrát s Jižním Městem A, přijel po týdnu do haly na Jižním Městě plzeňský tým Old Dogs.

Zatímco minulý týden si Staří psi poradili s B týmem Jižního Města 12:8, tentokrát odjížděli domů bez bodů. Oba týmy předváděly od začátku tvrdou hru, takže vylučování na obou stranách by vydalo na dva zápasy (14:12).

Jižní Město od počátku nedávalo Plzni téměř žádnou šanci ke skórování, a pokud se přece jen plzeňští útočníci dostali do prostoru před brankou, Bartuškovi se dařilo střely zneškodňovat.

První čtvrtinu vyhráli domácí s přehledem 7:0 a bylo téměř po zápase. Všichni střelci Jižního Města se činili a útočná hra se spoustou gólů se musela divákům líbit. Plzeň poprvé skórovala až ve třetí minutě druhé čtvrtiny na 8:1 brankou Jana Hanyho Halušky, který se na hřiště vrací po dlouhodobém těžkém zranění.

V polovině utkání svítil na tabuli výsledek 11:3 a na trestných lavicích se střídal jeden hráč za druhým.

Na tom, že Plzeň dostala „pouze“ 19 gólů, má velkou zásluhu brankář Ondřej Beneš, který předvedl spoustu velmi dobrých zásahů, a od „dvacítky“ ho zachránila i dobře postavená branka, když jen v poslední čtvrtině trefilo Jižní Město nejméně třikrát tyčku. Jeho vyrážečky nohou jsou v boxlakrosu málo vídané a je na něm znát jeho hokejbalová minulost. Obrana před ním mu tentokráte moc nepomáhala.

Za zmínku stojí také fakt, že byl zápas pískán pouze jedním rozhodčím, Vojtou Schaffnerem, který se při množství branek a nepovolených zákroků jistě pořádně zapotil. Není to poprvé, kdy nominovaný rozhodčí k zápasu na Jižní Město vůbec nedorazil nebo se na poslední chvíli omluvil. Je na zvážení, jestli místo nominací jednotlivých rozhodčích nenasazovat na pískání týmy a v případě nenastoupení týmového rozhodčího oddíl finančně nepenalizovat.

SK Lacrosse Jižní Město v. Old Dogs Plzeň 19:8 (7:0, 4:3, 3:2, 5:3)