Lacrosse > Mužský lakros > Jižní Město o víkendu s přehledem vyhrálo obě svá utkání v NFLL

Jižní Město o víkendu s přehledem vyhrálo obě svá utkání v NFLL

11.10.2016

Hráči SK Lacrosse Jižní Město nastoupili v sobotu 8. října ke svému pátému zápasu v sezóně proti mladému radotínskému mužstvu Wolves na hrišti FC Motorlet.

Jižní Město bylo v tomto utkání jasným favoritem a suverénně si dokráčelo pro tři body. Již první minuty zápasu ukázaly, že Jižní Město přistoupilo k zápasu zodpovědně a neponechalo nic náhodě. Po osmi minutách byl stav 6:0 pro Jižní Město. Dvakrát se prosadili Jáchym Plecháček a Adam Ondráček, po jednom gólu přidal Ondra Sochna a Milan Černík. První perioda skončila výsledkem 10:0, kdy Jižní Město vyslalo na bránu Wolves čtrnáct střel, zatímco mladíci z Radotína vystřelili pouze jednou.

Ve druhé periodě se obraz hry změnil, Wolves zlepšili svou hru a začali být rovnocenným soupeřem. Bohužel došlo k nepříjemnému zranění, kdy tahoun teamu Wolves Dominik Javorský dostal tvrdý hit při kterém si zlomil klíční kost. Poté si ještě opora Jižního Města Pavel Došlý přivodil zranění kotníku a musel ze zápasu také odstoupit. Nicméně Wolves dokázali druhou periodu vyhrát 3:2 po dvou gólech Tadeáše Němce a jedné brance Petra Chmelaře. V poločase byl stav utkání 12:3.

Třetí perioda se odehrávala v podobném duchu jako druhá pouze s tím rozdílem, že ji tentokrát vyhrálo Jižní Město 3:2. Do poslední čtvrtiny se šlo za stavu 15:5.

Jižní město v poslední části zápasu přidalo a vyhrálo ji 9:1. Nejaktivnějšími střelci byli Ondra Sochna s pěti góly a Max Kowalewsky a Jakub Nosek se čtyřmi. Konečné skóre se zastavilo na výsledku 24:6. Za Jižní Město si odbyl svou premiéru v NFLL americký hráč s českými kořeny Václav Harvey, který odchytal druhou půlku utkání. Dominikovi a Pavlovi přejeme co nejrychlejší uzdravení, aby se co nejdříve mohli vrátit ke svým týmům.

SK Lacrosse Jižní Město vs. LCC Wolves 24:6 (10:0, 2:3, 3:2, 9:1)

V neděli Jižní Město nastoupilo proti vídeňskému klubu Monarchů, posílenému o mladé hráče Pardubic. Oslabené Jižní Město, kterému chyběl aktuálně druhý hráč kanadského bodování NFLL Jakub Nosek a dlouholetá opora Pavel Došlý, nastoupilo velmi vlažně a pod dohledem pouze dvou rozhodčích probíhalo utkání velmi tvrdě. Do brány Jižního Města se opět postavil Václav Harvey. Jakub Drozd, kterého standardně vídáme v bráně, zaujal post long stick middie.

První branku utkání vstřelila Vídeň, konkrétně jedna z pardubických posil Tomáš Prchlík. To pro hráče Jižního Města znamenalo budíček a po čtyřech minutách se probrali a převzali otěže zápasu do svých rukou. Bylo to poprvé a naposledy, kdy hráči Vídně v zápase vedli. Perioda skončila 5:1 ve prospěch Jižního Města. Třemi góly se prosadil Ondra Sochna, který tak navázal na své sobotní gólové vystoupení, po jedné brance vstřelili Jáchym Plecháček a Martin Henych.

Ve druhé periodě ubylo gólů a naopak přibylo vyloučení, kterých bylo celkem sedm. Jižní Město ji vyhrálo 3:2, čili v poločase byl stav 8:3.

Třetí čtvrtina skončila 6:0 ve prospěch Jižního Města a nikdo už nemohl pochybovat o tom, že i v šestém utkání získá tři body.

Poslední perioda se nesla v poklidném duchu a skončila smírně 3:3. Po vítězství 16:7 Jižní Město stále drží první příčku v tabulce a je bez ztráty bodu.

SKL Jižní Město - Vienna Monarchs 17:6 (5:1, 3:2, 6:0, 3:3)