Lacrosse > Mužský lakros > Jižní Město je po prvním semifinále blíže finále NBLL

Jižní Město je po prvním semifinále blíže finále NBLL

5.6.2017

SF1: Pavel Došlý proti obraně MalešicSF1: Pavel Došlý proti obraně Malešic
SF1: Pavel Došlý proti obraně Malešic
SF1: Nejlepší hráč Malešic Kamil TrhlíkSF1: Nejlepší hráč Malešic Kamil Trhlík
SF1: Nejlepší hráč Malešic Kamil Trhlík
SF1: Obrana Malešic pracovala dobře: zde Ladislav Kopfstein blokuje střelu ČerníkaSF1: Obrana Malešic pracovala dobře: zde Ladislav Kopfstein blokuje střelu Černíka
SF1: Obrana Malešic pracovala dobře: zde Ladislav Kopfstein blokuje střelu Černíka
SF1: Jáchym Plecháček proměňuje trestné stříleníSF1: Jáchym Plecháček proměňuje trestné střílení
SF1: Jáchym Plecháček proměňuje trestné střílení
SF1: Moc volných míst v brance hostů útočníci Malešic neviděli...SF1: Moc volných míst v brance hostů útočníci Malešic neviděli...
SF1: Moc volných míst v brance hostů útočníci Malešic neviděli...

(ps) První semifinálové utkání letošního ročníku NBLL se odehrálo v neděli večer v Malešicích, když domácí TJ (5. po základní části) nastoupila proti SK Lacrosse Jižní Město, který obsadil v základní části druhé místo a měl proto ve čtvrtfinále volný los.

Obě předchozí utkání ovládli hráči Jižního Města, takže ti šli do semifinálové série jako favorité, byť jejich poslední měření sil před začátkem play-off skončilo nejtěsnějším výsledkem 6:7 (více zde).

Obě mužstva mají své brankářské jedničky mimo ČR, a tak se do branky hostů postavil Martin Bartuška a branku domácích hájil Tomáš Pelikán. V úvodu měli více ze hry hosté a šli do vedení, ale malešičtí hráči v závěru první části stav otočili, a když zvýšil v 19. minutě v přesilovce Kamil Trhlík svým druhým gólem  na 4:1, vypadlo to s hosty všelijak. Pak ale rozhodčí poslali Malešice přísně do třech, a když byl následně vyloučen za sekání Ondřej Podroužek, bylo nařízeno trestné střílení a z něj se Jáchym Plecháček nemýlil. Hosté tak během čtyř minut vstřelili 4 branky a v poločase vedli 5:4.

Vstup do druhé poloviny se domácím vydařil: už po sedmi vteřinách vyrovnal domácí predátor Ondřej Podroužek. Pak však v efektivitě dominovali hráči Jižního Města, kteří dalšími čtyřmi brankami odskočili až na 9:5. Zatímco domácí střelci trefovali převážně brankáře, hosté z podobných situací skórovali a udělali rozhodující krok pro vítězství v tomto prvním semifinále.

Domácí se snaze s utkáním něco udělat, nasadili na poslední periodu do branky Aleš Klokana. Obraz hry se však nezměnil. Malešičtí útočníci si nebyli schopni poradit s důraznou obranou, a přestože i jejich obrana pracovala velmi dobře, o pár střel více si cestu do sítě domácích nakonec našlo.

Je třeba zmínit, že utkání nabídlo velmi kvalitní lakrosovou podívanou. Hrálo se ve vysokém tempu a v plném nasazení. Jak již bylo zmíněno, hosté využili svých schopností efektivně řešit brankové šance. Jinak bylo utkání vyrovnané: střely na banku skončily poměrem 55:54, na střely mimo vyhráli domácí 23:14, stejně jako na úspěšnost vhazování (15:9).

V úterý 6.6. se na Jižním Městě hraje od 20.00 hod. odveta. Pokud domácí vyhrají, postoupí po třech letech opět do finále NBLL. Pokud uspějí hosté, o postupujícím by pak rozhodlo prodloužení. Aby si tým z Malešic zopakoval svoji finálovou účast z roku 2015, musel by uspět i v tomto miniutkání.

SF1: TJ Malešice – SK Lacrosse Jižní Město 8:13 (3:1, 1:4, 2:4, 2:4)