Lacrosse > Mužský lakros > Jižnáci dobyli Malešice

Jižnáci dobyli Malešice

19.5.2015

(ps) – Nedělní podvečerní utkání v Malešicích nabídlo souboj o vedení v průběžné tabulce NBLL, kdy proti sobě nastoupila mužstva, která se ve svém posledním vzájemném duelu na Jižním Městě rozešla po základním čase smírně a o vítězství malešického týmu rozhodlo až prodloužení.

Zatímco v prvním utkání žádný ze soupeřů neodskočil v průběhu utkání o více než branku, tentokrát Jižňáci nenechali noc náhodě a po 15 minutách vedli 5:1!

Od druhé periody se hra domácích výrazně zlepšila a postupně se i hráči v žlutých dresech byli schopni zapsat mezi střelce utkání. Před poslední patnáctiminutovkou byl na čerstvě opravené světelné tabuli stav 5:6 pro hosty.

V úvodu posledního dějství však domácí brankař dvakrát pustil za svá záda relativně lehké střely Jáchyma Plecháčka (mimochodem nejlepšího střelce utkání se 6 góly) a rázem to bylo 5:9. Ani tento stav však domácí nepoložil a v mohutném závěrečném náporu snížili až na rozdíl jediné branky. Během posledních dvou minut pak malešičtí nastřelili tři tyčky, a když pak Jakub Kos neproměnil 10 sekund před koncem sólový nájezd na hostujícího brankáře Tomáše Čekala, odvezli s hráči Jižního Města z Malešic nejtěsnější výhru 9:8.