Lacrosse > Interkros > Interkrosová extraliga - 4.kolo

Interkrosová extraliga - 4.kolo

3.12.2008

První prosincový den byl ve znamení dalších bojů na interkrosovém poli extraligy. Po jednodenní odmlce se nám opět představil současný suverén ligy Gusano Rojo, jehož soupeřem byl po překvapivé nedělní porážce tým LCC z Radotína.

Do sestavy Gusana se vrátil Pavel Kurz a na druhé straně nastoupili do svého prvního zápasu v letošní sezóně Emil Moravec a bratři Jan a Jiří Košťálové. V bráně nemohl potvrdit své dosavadní výborné zákroky Dominik Sika, kterého musel (bohužel pro LCC) nahradit, nejlepší dosavadní střelec týmu s 13 brankami na kontě, Petr Poupě. Derby v druhém zápase obstaraly týmy Los Parchantos JM a Tea Party JM. Zde byl favorit předem jasný a žádná dramatická bitva se neočekávala. Soupiska Tea Party, stejně jako v předchozích zápasech, zněla prázdnotou - 1 hráč na střídání.

• Zápas 7.: Gusano Rojo vs. LCC Radotín 24:12 (5:4, 9:4, 10:4)

Na začátku zápasu se dostal do tlaku tým LCC a Gusano jako by nemohlo najít svou hru, kterou opanovalo loňský ročník extraligy. Nicméně první, kdo se radoval, byl Ledvinka z domácího týmu. To ale čas na stopkách zapisujícího Jana Hlavatého ukazoval již šestou minutu a osmadvacátou sekundu. Velmi početné lavice pro střídající hráče slibovaly bitvu v plném nasazení. Gusano se otrkalo a pomalu začalo vystrkovat své útočné růžky. Zápas byl však stále vyrovnaný. Emil Moravec vyrovnával v čase 14:51 na 4:4 a 1. třetina spěla k remíze. To by ale obrana hostů nesměla zapomenout na Michala Čížka, který průnikem po levé straně překonal brankáře Radotína 2 sekundy před sirénou.

Necelé tři minuty po hvizdu oznamující začátek třetiny druhé Radotín opět vyrovnal díky šikovné fintě Radka Skály, který vymetl pavučinky z pravého rohu Kopáčkovy brány. Do stavu 8:7 pro domácí byla hra vyrovnaná, i když Gusano mělo míček více pod kontrolou. Hra LCC byla především založena na individuálních průnicích přes dobře organizovanou zónovou obranu domácích. V koncovce se však hosté trápili, několik nepřesných střel Adama Kostky z brankoviště toho byly důkazem. Poté převzalo otěže zápasu do svých rukou Gusano a třemi brankami v poslední minutě rozhodlo zápas úplně.

Poslední patnáctiminutovka se jen dohrávala. V úvodu Gusano napadalo rozehrávku LCC a dalšími góly si vytvořili již nedostižní náskok. Nejkrásnější branka utkání padla v čase 34:03, kdy se nemýlil zadovkou Ondra Sochna. Za osm minut (42:00) nezkrotil své útočné choutky brankář Petr Poupě a vydal se na zteč, ale jeho střelu Jiří Kopáček vykryl a prázdnou bránu LCC žádný z útočníků domácího týmu neohrozil. Tým Gusana vyhrál zápas zaslouženě a LCC utrpěl druhou porážku ve dvou dnech.

Hvězdy zápasu: 1. Richard Líška (GR), 2. Michal Čížek (GR), 3. Emil Moravec (LCC)

Statistiky zápasu (Gusano Rojo vs. LCC Radotín)

Střely na bránu 64:41 (22:16, 20:15, 22:10)

Brankáři:

Jiří Kopáček (Gusano Rojo): zásahy 29, góly 12, procentuální úspěšnost 70,73%.
Petr Poupě (LCC Radotín): zásahy 40, góly 24, procentuální úspěšnost 62,50%.

Góly:

Gusano Rojo: Líška 6, Čížek 4, Ledvinka 4, Sochna 3, Kurz 3, Fron 2, Kurovec 1, Mandík 1
LCC Radotín: Moravec 4, Skála 4, Kostka 2, Košťál Jiří 1, Blahovcová 1

Rozhodčí: Košťál, Nováček

• Zápas 8.: Los Parchantos JM vs. Tea Party JM 21:8 (7:2, 7:3, 7:3)

Aleš Veselý a Jana Palajíčková, to byly jména navrátilců do sestavy Tea Party. Domácím chyběl jen Adam Ondráček, jehož start v příštích utkání je velmi nejistý. Po překvapivé nedělní výhře nad LCC Radotín se od Tea Party očekávalo, zda nepotrápí i favorita utkání a jednoho z adeptů na titul. Úvahy vzaly za své, když Vladimír Pysk zvyšoval na 4:0.

Do role nahrávače se ponořil se vší vervou Jakub Nováček, o čemž svědčí i fakt, že jeden z nejlepších střelců extraligy posledních let vstřelil jen jedinou branku a to až v závěrečné třetině. Museli by jsme dlouho pátrat v historických materiálech, abychom našli zápas, kdy v zápisu utkání bylo po jeho ukončení napsáno u čísla čtyři numero jedna.

To bylo asi z celého utkání nejzajímavější. Tea Party nebylo schopno pokořit Radka Košťála, který s přehledem mařil šance především Jakuba Drozda a Martina Henycha. Zápas mohl skončit velkým debaklem, kdyby domácí nezačali hrát v druhé polovině trochu lehkomyslně a nasazení polevilo.

Hvězdy zápasu: 1. Radek Košťál, 2. Vladimír Pysk , 3. Jan Hlavatý

Statistiky zápasu (Los Parchantos vs. Tea Party)

Střely na bránu 56:44 (18:12, 16:18, 22:14)

Brankáři:

Radek Košťál (Los Parchantos): zásahy 36, góly 8, procentuální úspěšnost 81,82%.
Martin Bartuška (Tea Party): zásahy 35, góly 21, procentuální úspěšnost 62,50%.

Góly:

Los Parchantos: Pysk 5, Kondr 5, Tolar 3, Hlavatý 3, Rozkot 2, Nič 2, Nováček 1
Tea Party: Drozd 4, Henych 2, Veselý 1, Nešpor 1

Rozhodčí: Kopáček, Malina

Nyní mají všechny týmy, kromě Ontária, odehrané 3 utkání. Tabulku vedou díky skóre Los Parchantos JM před Gusanem. Následují týmy Tea Party a LCC Radotín s 2 body za jednu výhru a dvě porážky, páté místo okupují hráči Ontária a na posledním místě Devils, kteří nedokázali ze tří zápasů vytěžit ani bod.

Mezi střelci kralují Jakub Drozd (Tea Party JM) a Ondřej Sochna (Gusano Rojo) se 17ti góly a za nimi s brankami 16ti - Jakub Nováček (Los Parchantos JM). Brankářům vévodí Radek Košťál (Los Parchantos JM) s průměrem 10 obdržených branek na zápas a 80,13% úspěšností.