Lacrosse > Interkros > Interkrosová extraliga - 2.kolo

Interkrosová extraliga - 2.kolo

25.11.2008

Ve druhém kolo byly na pořadu další dva zápasy. Hrálo se již tradičně v pondělí, 24.11.2008, ve stejném čase jako zápasy předešlé. V prvním utkání se utkaly týmy Los Parchantos JM a Ontária, kde byl první jmenovaný jasným favoritem. Ve druhém utkání to pak byly týmy Devils JM a LCC Radotín. Očekávala se vyrovnaná interkrosová bitva, i proto, že týmu Devils JM chyběl Pavel Došlý, opora týmu, který onemocněl.

• Ontário „A“ vs. Los Parchantos JM 7:21 (2:5, 3:7, 2:9)

První zápas večera nesliboval příliš dramatickou podívanou a hned po úvodním hvizdu Jiřího Maliny se prognózy potvrdily. Radek Košťál odolával nájezdům domácích a tým složený kolem Kuby Nováčka se záhy dostal do čtyřbrankového vedení.

Dvěma rychlými zásahy se domácí dostali soupeřům na dostřel, to bylo však vše co předvedli a náskok Los Parchantos neutěšeně narůstal. Druhá třetina byla hlavně soubojem mezi Zdeňkem Sedmíkem a Jakubem Nováčkem, kdo rozvlní síť vícekrát?

Tento mini souboj vyhrál J. Nováček poměrem 3:2. Na obou týmech byla vidět především nesehranost při přechodu do útočné fáze, kdy nespočet přihrávek skončilo v zámezí či v interkroskách soupeře. V poslední fázi hry však mladíci z Jižního Města přeci jenom úspěšnost střelby zlepšili a zaslouženě i díky výkonu svého brankáře zvítězili. Na tým Ontária čeká delší pauza (další zápas odehrají až 8.12.2008), kdy na ně čeká další těžký soupeř a to tým Gusana.

Hvězdy zápasu: 1. Radek Košťál (LP), 2. Jakub Nováček (LP), 3. Martin Tolar (LP)

Statistiky zápasu (Ontário „A“ vs. Los Parchantos JM):

Střely na bránu: 47:63 (13:19, 17:22, 17:22)

Brankáři:

Jan Sedmík (Ontário „A“): zásahy 42, góly 21, procentuální úspěšnost 66,67%.
Radek Košťál (Los Parchantos JM): zásahy 40, góly 7, procentuální úspěšnost 85,11%.

Góly:

Ontário: Sedmík Z. 3, Kacala 2, Čech 1, Šamaj 1
Los Parchantos: Nováček 6, Tolar 4, Pysk 3, Kondr 3, Nič 2, Rozkot 2, Hlavatý 1

Rozhodčí: Malina, Poupě P.

• Devils JM vs. LCC Radotín 13:14 (3:3, 5:2, 5:9)

Druhý souboj mezi rivaly byl zpočátku totožný se zápasem předešlým. Řada nepřesných přihrávek a poškozené zaměřovací zařízení na interkroskách všech zúčastněných. I přesto, že oba týmy měly na střídačkách jen po dvou hráčích ( LCC jako jeden z mála týmů i zástupkyni něžného pohlaví – Míšu Srchovou) se zápas odehrál ve výborném tempu.

Devils se po gólovém půstu obou týmů dostalo do tříbrankového vedení. Hráči LCC pokoušeli štěstěnu střelbou z velké dálky, která však končila mimo či na chráničích zkušeného brankáře Devils, Jiřího Maliny. Jedna ze střel však v čase 10:31 cestu za Malinova záda našla a Radotín snížil na 1:3. Jejím autorem byl Pešek. Do konce 1. třetiny se LCC dočkalo ještě dvou a vyrovnalo stav na 3:3.

Druhá třetina se nesla ve stejném duchu jako ta předchozí, ovšem s jiným scénářem. V prvním dějiství této části Radotín otočil na 5:3 díky pěkným brankám Adama Kostky (18:05) a vzápětí skórujícího Petra Poupěte. Devils kontrovali brankami v rychlém sledu – Tomáš Beran (21:06) a Petrdlík (22:01), který využil zaváhání Srchové při přiklápění míče. Zbytek druhé třetiny patřil už jen domácímu týmu a dalšími třemi brankami unikli soupeři – 8:5 po 2. třetině.

V poslední periodě utkání si diváci na první branku museli počkat až do času 32:20, kdy je potěšil pohlednou akcí Karel Petrdlík – 9:5. Ale jak známo hráči LCC se nevzdávají, ba naopak Poupě, Pešek a Kostka snižují na 8:9. Bláznivý zápas však pokračoval dál. Beran a následně Minařík, svým prvním gólem v utkání, dostávají Devils do trháku. Poté po perfektní přihrávce Poupěte skóruje do odkryté brány Gadzuras.

Ale posuňme se v čase o pár minut dopředu. Čas 41:14 a Devils si berou oddechový čas. Reagují na vyrovnávací branku, kterou vstřelil kdo jiný než Petr Poupě – 12:12. Time-out pomáhá a Karel Petrdlík vstřílí důležitou (ne však rozhodující) branku mířenou k levé tyči, těsně nad holeně Siky.

Pešek v čase 43:23 opět srovnává stav zápasu na 13:13. Devils takticky správně drží interkrosový míč ve své moci a dostávají se do několika slibných šancí, ale Sika výbornými zákroky drží svůj tým nad vodou a tak zákonitě, jak už to ve sportu bývá, musí přijít trest v podobě rozhodující branky 3 sekundy před závěrečnou sirénou. Symbolicky jí dává Petr Poupě mezi Malinovi nohy. Deja vu.

Hvězdy zápasu: 1. Petr Poupě (LCC), 2. Dominik Sika (LCC) , 3. Karel Petrdlík (Devils)