Lacrosse > Mužský lakros > Horečka sobotní noci

Horečka sobotní noci

29.3.2018

V sobotu 24. března se v hale na Jižním Městě odehrálo utkání mezi domácím týmem SK Lacrosse Jižní Město A a radotínským celkem LC ForFun. Nikdo z tribuny, která byla zaplněna převážně jihoměstskými fans, neočekával, že zápas bude takto ...intenzivní.

Při rozházení hráči ještě působili klidně a koncentrovaně a nic nenasvědčovalo tomu, že hned po prvním hvizdu začnou „jatka“. Jen málokdo by si ten večer vsadil na vítězství týmu hostí. O to překvapivější byl jejich nástup do hry.

Od prvních vteřin nasadil tým LC ForFun vražedné tempo a častoval domácí hráče spoustou fyzického kontaktu. To se hráčům Jižního Města pochopitelně nezamlouvalo, ale proti všem předpokladům začali hrát hru, kterou radotínští nastavili. Po pár minutách bylo všem jasné, že toto utkání nebude procházka růžovou zahradou a že bude plné prohřešků. Rozhodčí měli prvních pár minut zápasu na to, aby si sjednali pořádek a autoritu. To ale neučinili a svojí benevolencí dávali hráčům na obou stranách prostor pro tvrdou hru bez trestů. O první gól utkání se v čase 6:19 postaralo jihoměstské bratrské duo Plecháčků. To si však dovolili až příliš, a tak se stalo neodvratné. V duchu celého zápasu se radotínský hráč  „postaral“ o střelce gólu Davida Plecháčka. „Postaral“ v tomto smyslu znamená, že se jihoměstská 94 na pár minut odebrala na střídačku a rozdýchávala bolest v boku a otřes. Gólová pomsta za kolegu přišla záhy, když před koncem 9. minuty dostal míč za radotínského brankáře Tomáše Roda Michal Rozkot. První vyloučení hostí přišlo až na konci první peridy – a překvapivě za špatné střídání. Po 12 vteřinách přesilové hry navýšil skóre za Jižní Město Kryštof Novák.

Do druhé periody nastoupilo Jižní Město velice horlivě. Hned v 1. minutě zvýšil skóre na 4:0 Pavel Došlý. I přes velice důraznou obranu se hostům nedařilo plnit jejich primární úkol, a tak těsně před vypršením 21. minuty zvýšil opět Pavel Došlý. O půl minuty později přichází dlouho očekáváné vyloučení na straně ForFunu - na trestnou lavici si jde sednou František Klíma za nesportovní chování. Domácí využívají přesilovku v polovině 23. minuty střelou z hole Jáchyma Plecháček. Tentýž hráč o 28 vteřin později potvrzuje svoji formu sedmou brankou Jižního Města. Hosté a především jejich obrana polevili, a tak byly prohřešky domácích více viditelné. Na toto doplatil střelec posledních dvou gólů Jáchym Plecháček, jenž po vyloučení za sekání dostal svůj tým poprvé v utkání do oslabení. Borci z Jižního Města zvládají útočit i ve čtyřech, a tak díky střele Pavla Došlého končí za zády brankáře Roda další míč. Před poločasem si šel za krosček právě na skórujícícho Došlého sednout hostující Štěpán Weiss. Po odpískání poločasu dali hráči na ploše větší průchod svým emocím a vzájemně si začali vyříkávat jisté záležitosti. Ano, i toto byla známka toho, že druhá polovina hry popluje na stejné vlně.

Tato vize se potvrdila necelou minutu po zahájení třetí čtvrtiny. Téma je stále stejné – vyloučení na straně hostí a vzápětí využitá přesilovka domácích. Tentokrát zvyšuje na 9:0 Kryštof Novák, jenž v polovině 32. minuty potrestal další sekání na straně radotínských. O další minutu později si hosté vykoledovali další dvouminutový trest za zdržování hry a Jižní Město tak má celou minutu přesilové hry 5 na 3. Toho pochopitelně využívá, když v čase 34:18 střílí další gól Pavel Došlý. O chvíli později zvyšuje už na 11:0 Michal Rozkot a ForFun je tak opět v plném počtu. V tomto okamžiku nastupuje střelecké komando Jižního Města. Elegantním gólem na 12:0 zvyšuje David Plecháček, následně se v rychlém sledu prosazuje Jáchym Plecháček, Kryštof Novák a Pavel Došlý, kterého se radotínský celek snaží zneškodnit po celou dobu zápasu. Jeho gól ze samostatného úniku budiž mu jistou formou satisfakce. Před koncem třetí čtvrtiny zvyšuje na drtivých 16:0 Lukáš Seiler.

Na začátku poslední periody se hosté dopustili velké chyby v obraně a zkušený Pavel Došlý, kterého našel kolega David Plecháček, elegantně skóroval. Krásným rychlým gólem poté zvýšil na 18:0 i samotný David Plecháček. V polovině poslední periody přišlo konečně střelecké probuzení ForFunu. Po příhře Martina Šrůty dokázal střeleckou smůlu svého týmu prolomit Petr Torn. Brankáři Jižního Města Martinu Bartuškovi by jistě všichni sledující přáli čisté konto. Nebýt jeho, stav utkání by v této chvíli jistě nebyl tak jednoznačný. Zde je třeba zmínit, že posledních 23 minut zápasu nedošlo k žádnému vyloučení. Toto je pouze tabulkový údaj a opravdu se nedá říct, že by se celou tuto dobu hrálo čistě. V 51. minutě si již potřetí v utkání šel na trestnou lavici odpočinout radostínský Štěpán Weiss. Jeho vyloučení téměř okamžitě potrestal Lukáš Seiler a další branku poté ještě přidal Kryštof Novák. Při dalším tvrdém ataku byl odporoučen k zemi David Plecháček, který nahrával na obě předchozí branky. Byla jistě jen náhoda, že se radotínský hráč trefil na to samé místo Davidova těla, které bylo pohmožděno již při prvním střetu. Po pár vteřinách se díky vyplavenému adrenalinu rychle vrátil do hry a přišlo to, co přijít muselo. Číslo 94 se zrovna nepyšní titulem „kliďas roku“ a radotínský tým musel tušit, že útoky právě na tohoto hráče nejsou nejlepším nápadem. Svůj vztek již nedokázal potlačovat a vyventiloval ho na soupeři – v čase 56:52 si šel na 5 minut sednout. Na stav utkání absence jednoho z nejproduktivnějších jihoměstských hráčů ale neměla vliv. Minutu a půl před koncem utkání zvýšil vedení Jižního Města opět Pavel Došlý a 59 vteřin před závěrečnou sirénou upravil hostující Adam Kučera na konečné skóre 21:2.

Jak by se dalo shrnout toto utkání? Jen velice těžko...Ty byste museli vidět.

SKL Jižní Město A vs. LC ForFun 21:2 (3:0, 5:0, 8:0, 5:2)