Lacrosse > Mužský lakros > ForFun se v Radotíně utkal s Jižním Městem

ForFun se v Radotíně utkal s Jižním Městem

12.5.2016

Krásné pondělní počasí přímo lákalo k návštěvě dalšího utkání boxlakrosové ligy, kdy se letos poprvé měli střetnout hráči domácích ForFun a tým z Jižního Města.

Asi i vzhledem k současně probíhajícímu utkání hokejové reprezentace na mistrovství světa, si však cestu do hlediště radotínské arény našlo jen pár nejvěrnějších diváků obou týmů.

Hosté, které od letošního roku vede trenér reprezentace Roman Pokorný a kteří ještě bojují o teoretickou naději na přímý postup do semifinále, či alespoň co nejlepší výchozí pozici ve čtvrtfinálových bojích, se v tomto střetnutí museli obejít bez svého nejlepšího hráče Pavla Došlého. Ten z důvodu zranění zůstal jen na střídačce a pomáhal tak svým spoluhráčům alespoň svou přítomností. Domácí pak chtěli navázat na postupně se zlepšující výkony  i výsledky a ukázat svému bývalému trenérovi, že i bez jeho vedení dokáží  hrát dobrý lakros.

Začátek utkání se jim však moc nevyvedl. Na straně hostů se postupně trefili Jáchym Plecháček (v čase 0:23 a 4:15) a na začátku deváté minuty Kryštof Novák a zápas se mohl zdát vyvíjet poměrně jednoznačně v jejich prospěch. Do konce úvodní čtvrtiny si však dvě asistence připsal domácí Jiří Pešek, když nejprve v čase 12:59 přihrál na gól Martina Šrůty a i těsně před sirénou skórující Tomáš Žipaj dostal nahrávku od svého brankáře.

Druhá perioda nejdříve přinesla vyrovnání domácích na 3:3 z lakrosky Tomáše Žipaje a tak se v čase 16:40 začínalo od „nuly“. Domácím se ještě jednou podařilo srovnat skóre v jednadvacáté minutě, kdy na gól Jáchyma Plecháčka odpověděl Adam Kostka. Pak však již začali úřadovat útočníci hostí a do přestávky bylo skóre 4:6.

Vstup do druhé půle byl pokračováním konce té první a tak v čase 39:21 byl stav 4:8. Jiskřička naděje domácím svitla ke konci této části hry, kdy se jim podařilo dát dvě branky a snížit tak na celkem přijatelných 6:8.

V poslední periodě však stříleli góly jen hostující hráči a tak po zásluze zvítězili nad střelecky se trápícími ForFuny 13:6. Vývoj utkání a nasazení hráčů obou týmů nechalo několikrát vytrysknout emoce jak na hřišti, tak v hledišti. Vzájemné potyčky rozhodčí odměňovali vyloučením na obou stranách. V čase 47:38 dokonce trestné lavice téměř vyčerpaly svou kapacitu a obsluha časomíry měla plné ruce práce s tím, jak všechny tresty správně zaznamenat.

Nebyl to však poslední souboj těchto týmů v tomto týdnu. Tuto neděli večer se v hale Jižního města tito soupeři utkají znovu a my se tak můžeme snad těšit na více pohledných akcí a méně vyloučených v jejich podání.

LC ForFun - SK Lacrosse Jižní Město 6:13 (2:3, 2:3, 2:2, 0:5)