Lacrosse > Mužský lakros > ForFun podruhé proti Custodům – Zlepšenou hrou k lepšímu výsledku

ForFun podruhé proti Custodům – Zlepšenou hrou k lepšímu výsledku

5.5.2016

Ilustrační foto

(pp) – Hostující ForFun měl ve druhém vzájemném zápase letošního ročníku NBLL s radotínskými Custody, který se odehrál ve středečním deštivém večeru, co napravovat. První zápas těchto soupeřů drží primát v letošním ročníku co do počtu vstřelených branek jedním týmem. Custodi jich před dvěma měsíci nastříleli brankáři Jiřímu Peškovi třicet pět.

Stejný gólman ovšem s jiným předsevzetím nastoupil mezi tyče hostujícího týmu i včera. Odhodlanost v tom, že se nebude výsledek z prvního zápasu opakovat, čišela i z hráčů v poli.

První periodu můžeme nazvat zahřívací. Hostující tým se koncentroval na obranu a domácí útočníci se rozjížděli, jak je tomu u nich zvykem, velice zvolna. Výsledkem bylo pět branek v síti ForFun, přičemž žádný z hráčů ForFun nenašel recept na vstřelení branky domácímu gólmanovi Jakubu Marešovi.

Na obraz hry, který přinesla druhá a třetí perioda, bylo utrpením se dívat. Až ve 21. minutě vstřelil první branku hostujícího týmu Tomáš Žipaj. Hned vzápětí skóroval domácí obránceMiroslav Poláchpo ukázkové kombinaci domácí obrany, jež zastínila všechnu dosavadní snahu útočníků. Tento fakt pak domácí útočníky paralyzoval natolik, že celých následujících patnáct minut čistého času nebyli schopni vstřelit branku. Před poslední periodou svítil stav na ukazateli skóre 10:1 pro Custody.

V průběhu poslední přestávky domácím útočníkům zřejmě došlo, že pokračovat nadále v tomto trapném výkonu je neúnosné, a nástupem do poslední části hry již byly k vidění kombinace hodné vedoucího týmu soutěže.

S celkovým výsledkem zápasu tak mohli být spokojeni snad pouze oba brankáři. Bolavá rána v podobě naprosté neschopnosti hráčů ForFun vstřelit branku zůstává nezhojena. A z týmu, který v uplynulých ročnících trápil favority, tak zůstává pouhý stín.

LCC Radotín – LC ForFun 16:1 (5:0, 3:1, 2:0, 6:0)