Lacrosse > Interkros > Extraliga po 1.kole finálových zápasů

Extraliga po 1.kole finálových zápasů

20.3.2012

O 3.místo:

Ontário A - Gusano Rojo  19:22  (9:4, 6:10, 4:8) Sebevědomý nástup Ontária  v první třetině vystřídal stejnmě sebevědomý nástup Gusana ve druhé třetině(mimochodem Gusano se sešlo v plné sestavě, jak již dlouho ne). Díky nalezené střelecké mušce Jiřího Ledvinky/GUS skóre vyrovnalo.

Až do poloviny třetí třetiny se oba týmy o vedení přetahovali, ale závěr patřil jasně Gusanu. Unavený a lépe bráněný Ledvinka střídal a tak se střelecky prosadili ostatní hráči a Gusano tak dotáhlo zápas ke konečnému letos svému pervnímu vítězství. Díky tomu mají ještě šanci na získání 3.místa v letošní Extralize.

Nejlepší střelci zápasu:  Ledvinka/GUS - 12,  P.Šamaj/ONT -  7,  Fidrmuc/ONT -4

Finále 1:

Tea Party - Devils  24:28 (8:10, 9:9, 7:9) První finálový zápas přinesl oboustranně pohledný útočný interkros. V první třetině zpočátku psadalo málo gólů a Devils několikrát získali 2-brankový náskok, který však Tea Party srovnali. Velkou smůlu měl na lakrosce J.Nováček/TP, který trefil jen v úvodní třetině 6x tyčku branky Devils a tak i díky tomu šly Devils do přestávky s dvoubrankovým náskokem. Na začátku druhé třetiny bylo brzy opět srovnáno až do stavu 15:15 v polovině zápasu se oba týmy o vedení přetahovaly, pak však šly do vedení Devils 4 brankami v řadě, na které do konce třetiny Tea Party odpovědělo svými 2 brankami. Po závěrečném hvizdu druhé třetiny, kdy se již nehrálo, byl vyloučen Hostička/TP za nesportovní chování.

Po jeho návratu byl opět vyloučen za protažený úder J.Drozd/TP. I nadále se Tea Party dařilo i v početní nevýhodě mít mírnou převahu a doknce srovnalo stav zápasu na 20:20. Devils se opět podařilo odskočit o 2 branky, ale pár minut před koncem to bylo opět srovnané 23:23. Pak Devils vstřelili 2 branky a začali držet náskok. Tea Party vsadilo v závěru na útok, avšak střelecky se již neprosadil ani neúnavný J.Nováček. Díky otevřené obraně soupeře se Devils podařilo vsítit do konce ještě 3 branky a vyhrát tak první finálový zápas.

Nejlepší střelci zápasu: Novček/TP - 12, Černík/DEV - 10,  Drozd/TP - 7