Druhý den MS

21.7.2013

Stejně jako první den, nejprve svůj zápas odehrály děvčata, tentokrát proti Kanadě. Češky své soupeřky nepodcenily a po celý zápas byly otěže v jejich rukách. To bylo vidět i na konečném výsledku, jasně mluvícím pro naše hráčky.

Mužský tým nasledně porazil tým Francie, který z počátku dokázal odpovídat na české branky, ale když do druhé poloviny za stavu 15:8 do francouzské branky nastoupila brankářská dvojka, bylo rozhodnuto. Češi jasně prokázali svoji převahu a s výsledkem 37:18 své soupeře deklasovali.

Po obědě ke svému druhému utkání dne opět nejprve nastoupila ženský reprezentační výběr již do prvního semifinále, proti domácím francouzskám. I v tomto druhém střetnutí obou týmů měly češky jasně navrch a po 48 minutách odcházely ze zápasu vítězně.

Ve druhé hale potom muže čekal poslední zápas skupiny. Soupeřem byl mix tým GER-VAKIA. Po celý zápas sice češi vedli o pár branek, bohužel neschopnost na konci zapásu zapříčinila další remízu na turnaji, když němci/slováci dokázali během posledních dvou minut stáhnout český náskok pěti branek. Závěrečný stav: 25:25. Muži si tak lehce zkomplikovali situaci, ale i přes druhou remízu skončili na prvním místě ve skupině.

V pondělí v 8:30 a ve 13:30 tak odehrají semifinálové zápasy proti Kanadě, která skončila na čtvrtém místě. Druhé semifinále proti sobě odehrají týmy GER-VAKIA a Itálie. Poslední příčku skupiny obsadili domácí francouzi.