Lacrosse > Interkros > Druhá extraligová neděle

Druhá extraligová neděle

17.12.2013

V neděli 15.12.2013 se v hale na Zeleném pruhu odehrálo dalších 6 zápasů interkrosové extraligy. Díky odehraným zápasům se tabulka rozdělila na dvě vyrovnané skupiny se stejným počtem bodů. Horní skupina s jednou prohrou a dvěmi výhrami a spodní skupina s jednou výhrou a dvěmi prohrami.

K prvnímu utkání proti sobě nastoupily týmy PS Bandits a Youngsters. Banditi byli od začátku zápasu lepším týmem a tak si poměrně brzo vytvořili slušný náskok. Celý zápas se tahali "mladíci" za kratší konec a výsledek 25:15 z pohledu Bandits odpovídá celé hře.

Ve druhém zápase se utkalo Gusano Rojo s leadrem tabulky, Tea Party. Celý zápas byl vyrovnaný i když Tea Party si stále drželo lehký náskok. V polovině třetí periody byl jejich náskok dokonce sedmibrankový, ale Gusanu se ještě podařilo do konce zápasu snížit na rozdíl pouhých 4 branek. Konečný stav 16:20 z pohledu Gusana.

Třetí nedělní utkání sehrálo Ontário proti Vopicím a šlo o jejich první výhru. V první třetině si Ontario dokázalo udělat náskok pěti branek. Ve druhé části byly Vopice lepší a dokázaly snížit náskok Ontaria na pouhé dvě branky. V rozhodující části se chystalo drama, když chvíli před koncem snížily Vopice na rozdíl pouhé branky. Vyrovnání se však nekonalo a výhru Ontaria nakonec ještě pojistil Michal Šamaj. Konečný stav 16:14 pro Ontario.

Čtvrté utkání dne přineslo první letošní překvapení. Tea Party bez tahouna Jakuba Nováčka sehráli zápas proti Banditům, kteří letos bojují s marodkou a všechny zápasy zatím odehráli pouze s jedním střídajícím hráčem. Tea Party se dostali do vedení poměrně jednodušše dvěmi brankami, na které Bandits zareagovali a vyrovnali. Tea Party ještě přidali jednu branku, ale od té doby se Badniti chopili otěží a po vyrovnání a otočení skore na svojí stranu si pomalu začali budovat několikabrankový náskok. po první třetině tříbrankový. Ve druhé periodě si svůj náskok Banditi zvýšili o další 4 branky. Vše vypadalo jistě a zdálo se, že nic už nemůže jejich vítězství zabránit. S tím se ale hráči Tea Party nesmířili a díky poslední periodě, kterou vyhráli 10:4, snížili na rozdíl pouhé branky. Nakonec Banditi porazili Tea Party 25:24

Předposlední zápas dne mezi týmy Youngsters a Ontario byl z počátku vyrovnaný. Po dvou třetinách byl rozdíl pouze tři branky a lépe na tom byli Youngsters. Ve třetí třetině však hráči Ontaria dokázali vstřelit jedinou branku oproti deseti brankám Youngsters. Konečný stav 28:16 z pohledu Youngsters.

V posledním nedělním utkání proti sobě nastoupili Gusano Rojo a Vopice. Gusano jako favorit utkání se této role ihned zhostil a od začátku si vytvářel náskok. V prvních dvou třetinách ještě Vopice držely slabé šance na obrat, ale třetí perioda přinesla jasnou převahu Gusana s konečným výsledkem 18:5.