Lacrosse > Mužský lakros > Drama do posledních vteřin nakonec zvládly lépe domácí Pardubice

Drama do posledních vteřin nakonec zvládly lépe domácí Pardubice

15.3.2012 LC Pardubice v. LC Slavia Praha 12:11 (2:1, 1:2, 0:0, 9:8)

Ilustrační foto

(dž) - V dalším z utkání vyrovnaného středu nadstavby NBLL se v sobotu 10. března potkala mužstva Pardubic a Slavie. Po posledních výsledcích vzájemných zápasů byli Pardubičtí mírným favoritem, ale v samotném utkání se dlouho hledali a hosté byli rozhodně vyrovnaným soupeřem.

Většinu zápasu se nedařilo střelcům a těm pardubickým zejména proto, že nestříleli. Jen díky brankám juniorů Prchlíka s Oulehlou byl stav před závěrečnou čtvrtinou vyrovnaný 3:3. Do této doby předváděli slušnou práci obě obrany a brankaři.

V závěrečné periodě se však začaly dít věci, které nejsou ani v lakrosu obvyklé. Padala branka za brankou. Obrany neexistovaly a dát tři branky během dvou minut dokázaly oba týmy. Trenéři obou týmů byli na hranici infarktu a mužstvo, které vedlo o dvě branky, za další dvě minuty prohrávalo. Když už domácí ke konci urvali tříbrankový náskok, dalo se vsadit, že ještě není hotovo. A nebylo. Slavia opět málem srovnala. Díky přestřelce 9:8 v poslední periodě nakonec domácí vyhráli a upevnili si páté místo v NBLL.

Pardubice v. Slavia 12:11 (2:1, 1:2, 0:0, 9:8)
Branky Pardubic: Skokan 3, Říha 2, Oulehla 2, Žák, Sadílek M., Ševc, Šourek, Prchlík po 1
Branky Slavie: Buček 3, Sochna 2, Roubíček 2, Marhoul, Schaffner, Kadeřábek, Šamaj po 1