Lacrosse > Interkros > Devils s Tea Party o extraligový titul

Devils s Tea Party o extraligový titul

1.3.2012

Do finále extraligy interkrosu postoupili po dvou vítězných zápasech hráči Tea Party a Devils. Mezi Ontáriem, Gusano Rojo a Los Parchantos se rozhodne o bronzové medaile.

1. zápas
TEA PARTY - ONTÁRIO  28:11  (13:6, 8:8, 7:7)

Do úvodního zápasu play off Extraligy interkrosu nastoupily týmy Ontária a Tea Party, kde nahradil zraněného Jakuba Noska hostující volný hráč Jakub Nováček, který byl velkou posilopu zdecimovanému týmu. První třetinu zahájilo Tea Party podstatně lépe a hned od počátku si vytvořilo převahu a nejistému gólmanovi Ontária nastříleli 13 branek.  Hráči i brankář Ontária se do zápasu probudili až od 2. třetiny a v podstatě až do konce už pak se soupeřem drželi krok i skóre.

Nejlepší střelci zápasu: Drozd/TP-  12 branek,  Šamaj P./ONTA - 7 branek, Nováček/TP - 6 gólů

2. zápas
ONTÁRIO - TEA PARTY  24:29  (10:10, 9:8, 5:11)

V odvetě semifinálového duelu předvedlo Ontário sympatickou hru a zejména mladí a perpektivní hráči si jistě svým výkonem řekli o nominaci do repre pro letošní MS, kde by mohli doplnit letité mastodonty. První dvě třetiny se oba týmy přetahovaly o vedení, když už jeden tým (Tea Party v 1.třetině, Ontário ve 2.) získal tříbrankový náskok, 4 slepenými góly soupeř vždy vývoj skóre obrátil. O vítězi rozhodla tedy až poslední perioda. Brankář Tea Party, chytající sužován nachlazením, konečně získal na jistotě a díky zlepšené koncovce Drozda a Nováčka (oba TP) získalo Tea Party a ž 7-mi brankový náskok, který Ontário snížilo 2 brankami v závěru zápasu.

Nejlepší střelci zápasu: Nováček/TP - 11 gólů, Drozd/TP-  10 branek,  Šamaj P./ONTA - 7 branek

1. zápas
DEVILS  - LOS PARCHANTOS   31:23  (5:6, 12:9, 14:8)

Druhý zápas play-off přinesl velmi vyrovnaný zápas, kde až do půlky zápasu měli jedno až dvoubrankový náskok Parchanti, od půlky se tento náskok překlopil na stranu Devils. Devils se také celkem dařilo bránit oporu Parchantů D.Peška, navíc obě branky celkem spolehlivě hájili zkušení gólmané, kteří zdatně četli hru a řadu střel díky tomu vychytali. Ve 2.třetině brankář Parchantů Košťál neudržel nervy. Nejprve v reakci na horší obranou hru svého týmu laxním výkonem umožnil Došlému z Devils 2x po sobě skórovat a následně se dopustil opakovanému nesportovnímu chování vůči rozhodčím, za což mu byl uložen trest na 1 minutu a z důvodu pokračování mu rozhodčí chtěl udělit i trest do konce utkání. Po diskusi se soupeřem rozhodčí  dali Košťálovi poslední šanci dokončit utkání, hlavně z důvodu, že po udělení trestu do konce utkání bl tým Parchantů neměl brankáře ani v dalším 1 až 2 zápasech  play-off, což by soutěž značně ovlivnilo. Paradoxně si však brankář Košťál po 2 minutách třetí třetiny (za stavu 18:17) pro Devils způsobil takové zranění, že zápas nedohrál a do dalších utkání play-off již zřejmě nezasáhne. V brankce ho nahradil V.Nič a přes veškerou snahu náhradního gólmana a 5 branek Peška/LP v poslední třetině se Parchantům nepodařilo skóre otočit. Naopak se všem hráčům Devils se podařilo prosadit a skórovat a dotáhnout tak zápas do vítězství. Tím Devils opatily Parchantům porážku ze závěru základní části.

Nejlepší střelci zápasu: Pešek/LP-  10 branek,  Došlý/DEV - 8branek, Sochna, Černík/oba DEV - 6 branek.

2. zápas
LOS PARCHANTOS  - DEVILS  22:25  (8:7, 9:5, 5:13)

Po předchozím zápase zraněními zdecimovaní Parchanti získali posily z Radotína (R.Skála, brankář J.Mareš). Díky tomu se postavil proti Devils silný tým, který kdyby vybojoval 3.semifinálový zápas, nikdo z přihlížejících by se nedivil. V první dvou třetinách měli Parchanti opticky převahu, ale vyjádřit ji brankově se jim podařilo až na konci druhé třetiny 6 góly v řadě (z toho 4 Pešek/LP). Ve třetí třetině však Parchanti pokračovali ve hře s vysunutým Peškem, který byl však již bráněn osobně a míč se k němu málo kdy dostal a pokud, střílel vždy tísněn a nepřesně. Kdyby v tu chvíli Parchanti vsadili i na další hráče, Peška častěji střídali tak, aby odpočatý naskočil, mohl by tak  více ovlivnit vývoj skóre. Místo toho Parchanti vsadili na zdržovaní, brejky od půlky do plných. Když ještě v polovině poslední třetiny  tragicky zhoršili obranu a často se i 2 hráči nevraceli do obrany, využili zkušení hráči Devils  jejich nepřesných střel, nahrávek a otevřené obrany ke steči na branku Parchantů. Za poslední třetinu soupeři nastříleli více branek, než ve 2 třetinách předchozích. Závěr zápasu byl už jen v režii Devils, kteří vsítili 8 gólů v řadě a Parchanti nedokázali již ani jednou odpovědět.

Nejlepší střelci zápasu: Pešek/LP-  9 branek,  Došlý/DEV - 8 branek,  Sochna/DEV - 7 branek.