Lacrosse > Mužský lakros > Další zimní zápas strhnul na svou stranu Radotín

Další zimní zápas strhnul na svou stranu Radotín

25.3.2013

Jelikož výhodu domácího prostředí ve druhém vzájemném utkání měla Slavia, vydali se radotínští Custodes na betonový plácek do větrných Malešic.

Počasí v posledních dvou týdnech lakrosákům vůbec nepřálo a ani sobota 23. března nepředvedla výjimku. Sluníčko se sice snažilo, ale rtuti se vůbec nad nulu nechtělo a vše ještě znepříjemňoval již zmiňovaný ostrý vítr. Téměř všichni hráči tak, poučení předcházejícími střetnutími, měli při úvodním hvizdu pod kraťasy další slušivé vrstvy. Svižné utkání však stejně nedávalo příliš možností k prostydnutí. Tím spíš, že obě mužstva bojovala v minimalistických sestavách.

Do zápisu se jako první probojoval slávistický Pešek, když ve čtvrté minutě načal Siku v brance hostí. V první periodě se útočník s číslem 42 trefil ještě jednou, zatímco na druhé straně jej napodobil Tomáš Procházka, který tak držel Custodes na dostřel. Úvodní část však završil Roubíček gólem na 3:2 pro domácí.

Po změně stran na nerozhodný stav znovu dotáhl Košťál a rozjel tak čtvrtinu, která vyzněla lépe pro tým z jihozápadu Prahy. Ovládl ji v poměru 1:3 a na horký čaj tak týmy mířily za stavu 4:5.

Podobně vyrovnaný průběh první půle letos pozorovali diváci na nejednom radotínském utkání. Ve druhé půli však vždycky obhájci titulu zabrali a soupeře zvalchovali. Když proto druhou půli zahájil gól Košťála, následovaný přesnou trefou Poupěte, začaly zmrzlé úsměvy hostí roztávat. Urputná Slavia se ale znova zakousla do soupeře a poctivou hrou tříbodové manko nejen dotáhla, ale vydobyla si i vedení 8:7, které znovu ztratila v posledních vteřinách při power play hostí. Před finálním dějstvím tak svítilo na tabuli překvapivé skóre 8:8.

V závěrečné patnáctiminutovce však časoměřiči do zápisu zanášeli už jen jména radotínských a ti především v posledních šesti minutách dokázali upravit skóre na přijatelných 8:13.

Už první střetnutí ukázalo, že Slavia se proti českému lakrosovému lídrovi postupně osměluje a herně se zvedá. Škoda pro sešívané je, že zatím nedokázala vzestup potvrdit v podobě bodového zisku alespoň s jinými celky.

Naopak Radotín v nepříjemných podmínkách opanoval utkání až v poslední periodě a přes teploty kolem nuly se u toho pořádně zapotil.

LC Slavia v. LCC Radotín  8:13 (3:2, 1:3, 4:3, 0:5)