Lacrosse > Mužský lakros > Custodi v lize stále neporaženi

Custodi v lize stále neporaženi

10.4.2014

(pp) – Platí to i po středečním zápasu, který se hrál od 19.30 hodin v radotínské lakrosové aréně. K zápasu přijel tým z Jižního Města oslabený o klíčové hráče jak v obraně, tak i v útoku. Custodům chyběl pouze zraněný Radek Skála. Nutno podotknout, že tyto skutečnosti se zcela jistě promítly do herních projevů obou týmů.

První polovina zápasu měla navlas stejný průběh jako zápas, který oba soupeři sehráli 23. března v hale na Jižním Městě, a to i co do vývoje skóre.

Radotínský tým již od úvodního hvizdu sevřel hostující tým v jeho obranné třetině a během sedmi minut zásluhou dvou branek Jiřího Košťála a po jedné Matěje Baráka a Petra Nováka vedl 4:0. Za tým Jižního Města se ve dvanácté minutě trefil Jáchym Plecháček. Konečné skóre první čtvrtiny pak završil domácí Košťál a sekundu před koncem pak hostujícímu brankáři Tomášovi Čekalovi propadla do branky nevýrazná střela Nováka.

Druhá část hry se rovněž vyznačovala herní převahou domácího týmu, která byla gólově vyjádřena v poměru 4:1.

Druhá polovina zápasu se nesla ve znamení lakrosového zoufalství. Hostující tým oproti prvnímu zápasu rezignoval a domácí tým jej podpořil naprosto trapnou hrou zejména v útočné fázi. Tento fakt dokazuje i výsledek v poměru 1:1. Naplno se tak projevila absence Radka Skály v útoku radotínského týmu.

Zápas musel být zklamáním zejména pro diváky, kterých se v hledišti sešel slušný počet. Kladem zápasu byl výkon obou brankářů – domácího Dominika Siky a hostujícího Tomáše Čekala, kteří odchytali celý zápas.

Stinnou stránkou zápasu bylo poranění oka domácího obránce Pavla Poupěte po střele jednoho z útočníků Jižního Města, která se nevyznačovala ani tak chytrostí jako spíše nouzí. Věřme, že zranění Pavla není vážné, a přejme mu brzké uzdravení. Stejné přání je třeba směřovat i k ostatním hráčům obou týmu tak, aby i oni posílili své týmy před nadcházejícím Memoriálem Aleše Hřebeského. Pokud by se totiž tak nestalo, je velice malá pravděpodobnost, že tyto týmy nějak výrazně promluví do průběhu turnaje.

LCC Radotín vs. SK Lacrosse Jižní Město 11:3 (6:1, 4:1, 1:1, 0:0)