Lacrosse > Mužský lakros > Custodes přehráli Malešice v prvním vrcholu nadstavby NBLL

Custodes přehráli Malešice v prvním vrcholu nadstavby NBLL

(mi, jb) - Souboj loňských finalistů byl dosavadním vrcholem nadstavbové části letošní Národní box lakrosové ligy. Prognózy na zisk bodů před utkáním dávaly oběma týmům rovnocenné šance. Čekalo se, zda Custodes i bez zraněných opor Beka, Neužila a Pavla Poupěte potvrdí roli momentálně nejlepšího týmu, nebo zda Malešice zúročí velmi kvalitní zimní přípravu. Zoom gallery

První čtvrtina úterního zápasu utkání byla velmi vyrovnaná, a i když domácí Custodes přestříleli hosty 15:8, na ukazateli svítilo vyrovnané skóre 2:2. Ve druhé čtvrtině šly Malešice do dvoubrankového vedení díky trefám Tolara a Berana a zdálo se, že domácí těžko hledají odpověď. Ta však přišla v závěru čtvrtiny, kdy postupně překonali Tuláčka v brance Malešic Petr Poupě, Jiří Loskot a znovu Petr Poupě. Zoom gallery

Do druhé poloviny zápasu tak domácí vstupovali s jednobrankovým náskokem. Úvod třetí části Custodům vyšel skvěle, prosazovali se trpělivou hrou v útoku podpořenou skvělou obranou a na konci desáté minuty už vedli o čtyři branky. Malešice se snažily rychle odpovědět a vsadili na rychlé brejky, které ale většinou končily nepřesnou ukvapenou nahrávkou. V závěrečné čtvrtině už domácí nepřipustili žádné překvapení a v poklidu navýšili náskok na konečných 12:6. Zoom gallery

Za hosty ohodnotil utkání Tomáš Beran: „Vůbec nám nevyšel vstup do třetí čtvrtiny a potom jsme chtěli rychle vyrovnat, ale brejky nám nevycházely. Měli jsme asi hrát trpělivěji. Byl to náš první těžký zápas po zimní přípravě. Věřím, že se budeme zlepšovat.“

„Do zápasu jsme vstupovali opatrně s respektem k soupeři,“ popisuje průběh zápasu domácí kapitán Petr Poupě. „Snažili jsme se hrát pozorně v obraně a trpělivě v útoku. Ve druhé půli nám vyšlo pár pěkných akcí a soupeř ve snaze vyrovnat přešel na rychlé brejky, které jsme stačili pokrývat.

LC Custodes – TJ Malešice   12:6 (2:2, 3:2, 5:2, 2:0)

Statistiky:
Střely na branku 50:26
Rozhozy 17:5
Vyloučení 12:18 (min.)

Ve středu proti sobě nastoupily týmy SK Lacrosse Jižní Město a Falcon Millionaires. Favoritem byl tým z Jižního Města, který k zápasu nastoupil v plné síle. Naznačil tak, že nehodlá připustit opakování překvapivé porážky od Falconů z konce minulé sezóny, kdy Jižní Město radotínské veterány silně podcenilo.

Jižní Město také vstoupilo do zápasu lépe a skóre otevřel ve čtvrté minutě Pavel Došlý. Falcons měli podobně jako v zápase s Custodes potíž zachytávat brejky soupeře a jejich rychlé přechody do útoku. Navíc se jim v první čtvrtině nedařilo střelecky a většina pokusů o gól končila na chráničích brankáře Bartušky. Po první čtvrtině vedlo Jižní Město hrozivě 8:1.

Ve druhé čtvrtině se obrana Falconů výrazně zlepšila, ale ve třetí čtvrtce se opět průběh zápasu vrátil do starých kolejí. Gólové snažení Falcons se opíralo především o spolupráci Miroslava Knotka a Patrika Procházky, jejich útočné síly si však byl soupeř vědom a většinou ji dokázal eliminovat. Naopak obrana Falcons měla problémy se zkušenými střelci Pavlem Došlým a Adamem Ondráčkem, kteří nastříleli šest, respektive osm gólů.

Konečný výsledek 23:4 prozrazuje, že mezi prvními třemi týmy v lize a zbytkem tabulky je výrazná výkonnostní mezera. Uvidíme, kam se zařadí mladý ambiciózní, ale zatím nepříliš zkušený tým ForFun, který se střetne s Falcony ve dvou zápasech bezprostředně za sebou – v pondělí 22. 3. a v úterý 23. 4., oba zápasy se hrají v Radotíně. Už v sobotu 20. 3. přivítá TJ Malešice na svém hřišti v Heldově ulici v dalším atraktivním duelu Jižní Město, odveta je na programu ve středu 24. 3. v Radotíně.

SK Lacrosse Jižní Město – Falcon Millionaires   23:4 (8:1, 3:2, 8:1, 4:0)