Lacrosse > Mužský lakros > Custodes jsou také ve finále

Custodes jsou také ve finále

29.5.2014

(pp) – Ve druhém semifinálovém zápase, hraném ve středečních večerních hodinách pod ocelově šedou oblohou radotínského hřiště, se střetli historicky nejčastější boxlakrosoví soupeři. Domácí tým Custodů a tým TJ Malešice z východní části Prahy.

V základní části soutěže dopadly oba zápasy lépe pro radotínské, ale z výsledku i průběhu těchto zápasů bylo zřejmé, že to domácí nebudou mít jednoduché.

V týmu hostí se objevil, stejně jako ve čtvrtfinálovém zápase proti týmu ForFun, Martin Mrlík, který se zotavuje po zranění kolena. Domácím se vstupem do „play off“ začíná odliv hráčů do zámoří. Prvním, kdo opustil ve středečních odpoledních hodinách republiku směr Montreal, byl Matěj Barák, který se v zámoří zúčastní soutěže Senior B za tým Kahnawake Mohawks.

Necelé tři minuty po zahájení padl gól domácích z hole Radka Skály. Poté byla do stavu 4:2 pro domácí hra vyrovnaná a přelévala se z jedné strany na druhou. Přesně v desáté minutě zápasu zaúřadoval Jiří Loskot, kdy v necelé jedné minutě vstřelil dvě velice vydařené branky skokem nejdříve zpoza brány a následně z pravé strany brankoviště. První dějství končilo za stavu 7:2 pro domácí.

Polovina zápasu znamenala výsledek 10:3.

Ve třetí periodě nejdříve snížil Martin Tolar na 10:4, aby pak následovala šesti gólová šňůra domácích. V tu chvíli se zdálo, že malešickým došly síly.

Poslední periodu uhrál tým z Malešic pro sebe 2:1 a potvrdil tak, že ne náhodou se dostal do semifinálového boje. S výsledkem 6:17 se tak vcelku se ctí rozloučil s letošním ročníkem NBLL.

Custody čeká obhajoba mistrovského titulu v sobotním finálovém utkání hraném od 19 hodin v radotínské lakrosové aréně. V zápase, ve kterém se utkají s týmem LC Jižní Město, ovšem budou muset zlepšit herní projev jak v obranné fázi tak i v té útočné, pokud si tedy myslí na titul šampióna.

LCC Radotín vers. TJ Malešice 17:6 (5:2, 5:1, 6:1, 1:2)