Lacrosse > Interkros > Čtvrtá extraligová neděle

Čtvrtá extraligová neděle

3.2.2014

V neděli 2.2.2014 se odehrály některé rozhodující zápasy letošního ročníku, určující pořadí do playoff.

V prvním ranním utkání se předvedlo Ontario proti Bandits, kteří i přes nepříliš přesvědčivý průběh celého zápasu nakonec své klubové kolegy porazili. PSB-ONT(19:10). I ve druhém zápase dne favorit nepředvedl nikterat přesvědčivý výkon. Vopice proti Tea Party celý zápas zdárně vzdorovaly a i když nakonec prohrály 17:19, odehrály velmi vyrovnaný zápas. Ani třetí zápas nepřinesl jasné vítězství pro favorita. Gusano Rojo mělo potíže s průběžně čtvrtými Youngsters, kteří tuto neděli předvedli velmi dobrý výkon, hlavně díky Pavlu Došlému, který v zápase vstřelil 11 branek. Nakonec i Gusano dokázalo vyhrát, i když o pouhé tři branky 26:23. Další zápas, který sehrálo Ontario s Vopicemi, byl souboj posledních dvou týmů v tabulce. Bohužel ani jeden z těchto týmů již nemá šanci postoupit do playoff a tak se jednalo pouze o to, kdo bude zatím průběžně poslední. Vopice si v první a druhé periodě vybudovali náskok a Ontariu už nepomohlo ani vítězství ve třetí třetině a nakonec prohrálo 15:21. Asi nejočekávanější zápas dne, mezi prozatimním lídrem Tea Party a druhými Gusano Rojo rozhodl, kdo nejpravděpodobněji půjde do playoff z první příčky. Od začátku šlo o velmi vyrovnaný zápas. Gusano sice začalo lépe a první čtyři branky vstřelili jeho hráči, ale po první třetině vedlo Tea Party o jednu branku. Po druhé třetině, ještě vyrovnanější, byl stav vyrovnaný 17:17. Teprve třetí perioda rozhodla o tom, kdo si dva body z tohoto zápasu připíše do svých statistik. NAkonec ti šťastnější byli hráči Gusana, kteří v poslední periodě zvítězili 5:2 a celkově 22:19. Díky této výhře se posunulo Gusano Rojo na průběžnou první příčku. Další překvapení přišlo v posledním utkání dne. Favorit PS Bandits si zkomplikoval svůj boj o lepší umístění, když nestačil na Youngsters. Po dvou periodách Bandits prohrávali již 18:15. Ve třetí části se jim podařilo stav utkání otočit a vše nasvědčovalo tomu, že nakonec vyhrají. Tři minuty před koncem utkání vedli dokonce o čtyři branky, jenže poslední dvě minuty patřili Pavlu Došlému, který svými pěti brankami opět skore otočil ve prospěch Youngsters. Ti nakonec vyhráli 26:25 a upevnili si tak průběžnou čtvrtou příčku.

Poslední zápasy základní části nás čekají 2.března opět v hale na Zeleném pruhu.