Lacrosse > Interkros > Los Parchantos JM mistrem ČR v interkrose

Los Parchantos JM mistrem ČR v interkrose

30.3.2009

(vn) - Tým Los Parchantos v infarktovém zápase, proti Gusano Rojo, získal po pěti letech titul mistra ČR. Naopak hráči Gusano Rojo na třetí titul v řadě nedosáhli. Nejúspěšnějšími týmy v počtu získaných prvních míst stále zůstávají Tea Party JM a Devils JM. O třetí místo se utkaly právě tyto dva týmy a proti všem očekáváním zvítězilo Tea Party JM, pro které je to nejlepší umístění za posledních 8 let.

2. finálový zápas

Los Parchantos JM vs. Gusano Rojo 22:21 po nájezdech (10:10, 4:3,7:8, 0:0, 1:0)

Druhé finálové utkání mohlo býti pro Gusano osudové. Pokud by mistr z posledních dvou let zápas nevyhrál, mohl se z titulem rozloučit. Již po třiceti sekundách otevřel skóre Nič střelou z boku k levé tyči. Rekordní návštěva (cca 40 diváků) čekala opět vyrovnanou bitvu. Poté Gusano srovnalo a třemi brankami v podání Líšky obrátilo ve svůj prospěch. Radek Košťál v brance Parchantů neměl ze začátku utkání svůj den a první střely Gusano skončily za jeho zády. Během první třetiny si Gusano stabilně udržovalo tříbrankové vedení. V posledních dvou minutách třetiny však polevilo a Los Parchantos srovnalo krok.

V druhé části se Gusano dostalo opět do vedení. Los Parchantos se vždy mírně dotáhlo, ale zápas vyrovnat nedokázalo. Na straně hostů se prosazoval především Ledvinka, který minutu před koncem zvyšoval na 14:12, na tuto branku však ještě do konce třetiny zareagoval Vladimír Pysk.

Do závěrečné třetiny vstupovalo Gusano s jednobrankovým vedením. V prvním finále poslední část nezvládlo a tak bylo vidět, že se jeho hráči při přestávce velmi pečlivě domlouvali na taktice.Vstup jim vyšel tentokrát skvěle a po chvíli vedli 17:14. Los Parchantos vypadali omráčeně a vůbec se jim nedařila hra dopředu, kde často ztráceli a nebo se jejich útok tříštil o precizní zónovou obranu Gusana. 6 minut před koncem utkání zvyšoval dvěma brankami Líška již na 20:16 a vypadalo to, že se po roce bude opět rozhodovat až ve třetím finále. Kondrovi se podařilo snížit, ale Ledvinka opět zvýšil. Nikdo však nečekal, že tento gól Gusana byl jejich poslední v sezóně. Los Parchantos se vzmohlo a čtyřmi brankami, tu vyrovnávající vstřelilo 25 sekund před koncem, poslalo zápas do prodloužení, které se hrálo na 5 minut.

V prodloužení se týmy snažily rozhodnout, ale obrana hrála tentokrát prim a brankáři žádnou ze střel nepustili. A tak se poprvé v historii finále konaly nájezdy. Tři střelci na každé straně. A jak probíhaly? Ledvinka (Gusano) nedal, Ondráček A. šťastnou střelou poslal Los Parchantos do vedení, Líška přestřelil a tak vše záleželo na Kondrovi. Jeho střela se odrazila od břevna do brány a Los Parchantos JM mohli v řvoucím kroužku oslavovat zisk titulu, který tento tým získal po dlouhých pěti letech.

Na závěr byly předány ceny pro nejlepší střelce základní části:

1. Jakub Nováček (Los Parchantos)
2. Ondřej Sochna (Gusano Rojo)
3. Jakub Drozd (Tea Party)

Sledovat sezonu 2008/2009 extraligy se opravdu vyplatilo a druhé finálové utkání, bylo jedno z nejhezčích v historii této soutěže, která se hraje od roku 1993.

Hvězdy zápasu: 1. Košťál, 2. Ondráček A., 3. Nováček (všichni LP)

Střelci:

Los Parchantos: Nováček 7, Nič 4, Kondr 4, Ondráček A. 3, Pysk 3, Tolar 1

Gusano Rojo: Líška 6, Sochna 5, Ledvinka 5, Kurz 3, Kurovec 1, Fron 1

Konečný stav série: 2:0 (22:17, 22:21 po náj.)

Zápas o 3. místo

Devils JM vs. Tea Party JM 17:26 (4:7, 7:11, 6:8)

Šokem pro hráče Devils skončil zápas o třetí místo, který měl být pro domácí tým jednoznačnou záležitostí. Tea Party se na rozdíl od semifinále nesešli v takové silné sestavě a povolali dokonce navrátilce z Australského putování – Marka Dobrého. V první třetině se dostali do vedení 1:6 a to už nepustili. V druhé třetině dokonce náskok zvýšili na sedmi brankový rozdíl a Devils byli na bílý ručník. Především hostující Hilar byl k nezastavení a tak se nelze divit, že vstřelil 10 branek.

Na druhé straně zklamal Ehrler, který se v poslední třetině nestrefil ani jednou. Závěrečná část přinesla jen další navýšení brankového rozdílu ve prospěch Tea Party JM. Poslední branku celé sezóny vstřelil Václav Němec, který kosmeticky upravil výsledek na konečných 17:26. Tea Party se tak stalo překvapivě bronzovým týmem interkrosové extrlaigy. Devils se od svého postupu do extraligy poprvé nedostali na stupínek vítězů.

Hvězdy zápasu: 1. Hilar, 2. Bartuška, 3. Drozd (všichni TP)