Lacrosse > Interkros > Interkrosová extraliga - semifinále I.

Interkrosová extraliga - semifinále I.

13.3.2009

(vn) - Po měsíční pauze se rozjíždí nejdůležitější část dlouhé sezóny interkrosové extraligy – play-off. První duel obstaraly týmy Los Parchantos a Tea Party, kde byl favorit předem daný. Druhé semifinálové dvojice byly o poznání vyrovnanější. Devils Gusano v posledním kole porazilo velkým brankovým rozdílem a tak se čekalo jaké ponaučení si tyto týmy vzaly z tohoto posledního duelu.

Los Parchantos JM vs. Tea Party JM 22:20 (8:4, 8:7, 6:9)

Na rozcvičení před zápasem byli přítomni téměř všichni hráči obou týmů (Tea Party chyběl Chlada, na druhé straně Josef Ondráček). Do zápasu vstoupil pravou nohou Matouš Hilar z Tea Party a dostal hosty do vedení, nutno podotknout, že naposledy v první a druhé třetině. Pak se stroj Parchantů rozjel naplno a aktivní hrou nedával soupeři sebevětší šanci. Jeho náskok neutěšeně narůstal až do stavu 14:5, kdy Adam Ondráček zavěsil do pravého rohu. Týmu hostů selhávala koncovka a především jejich elitní střelec Jakub Drozd si s obranou domácích nevěděl rady (v tomto zápase vyšel brankově naprázdno).

Po dvou třetinách bylo skóre 16:11 a čekalo se v poklidu dohrané utkání, ale.!!! Nejlepší střelec utkání Matouš Hilar snížil na 16:13 a do rukou hráčů Los Parchantos se začala pomalu vkrádat nervozita. 5 minut před koncem vyrovnal na 18:18 Aleš Veselý a vzápětí Jakub Nosek otočil ve prospěch Tea Party. Tomáš Kondr vyrovnal na 19:19, ale opět Aleš Veselý poslal hosty do vedení střelou k levé. V té chvíli chybělo do konce utkání 180 sekund. Asi pod tíhou překvapení se Tea Party přestalo soustředit na hru a domácí hráči zaúřadovali třemi rychlými brankami a zápas otočili ve svůj prospěch a zabránili největšímu překvapení za poslední léta. Druhý semifinálový zápas těchto soupeřů se odehraje v neděli, 15.3.2009.

Hvězdy zápasu: 1. Hilar (TP), 2. Veselý (TP), 3. Nič (LP)

Střelci:

Los Parchantos: Nič 5, Kondr 4, Ondráček A. 4, Nováček 4, Pysk 2, Hlavatý 2, Rozkot 1
Tea Party: Hilar 7, Veselý 5, Snížek 4, Nosek 3, Janda 1

Gusano Rojo vs. Devils JM 14:13 (6:6, 2:6, 6:1)

Velmi litý boj se očekával od dvou v této sezóně vyrovnaných týmů, Gusana Roja a Devils JM. Do vedení poslal hosty čerstvý otec Jindřich Váša a po něm přesně zasáhl Minařík – 0:2. Poté si brankář Malina vybral slabší chvilku a pomohl domácím k malému obratu – 3:2. Hra byla velmi vyrovnaná a žádný z týmů nedělal větší hrubky. Oba brankáři byli pozorní a většinu střel s přehledem kryli. A tak se nikdo nemohl divit, že první třetina skončila remízou.

Do druhé části se lépe připravili hráči Devils a precizní obranou spojenou s efektivními protiútoky se po vydařené třetině do stalo do čtyřbrankového vedení. Výborně v této periodě za Devils zahráli Ehrler s navrátilcem J. Peckou. Zkušenost týmu domácích se projevila třetí periodě. Totální kolaps útočících Devils, kteří nebyli schopni vstřelit branku závěrečných 12 minut byla zlomovým okamžikem tohoto utkání. Druhý nejlepší střelec základní části Ondřej Sochna, do té doby nevýrazný a málo se prosazující, otočil třemi veledůležitými góly v závěru utkání výsledek pro Gusano. Devils, znervózněni špatnou střeleckou potencí, si nebyli schopni nahrát a častými ztrátami míčku se připravili o téměř jisté vítězství. Závěr zápasu byl emotivní, i díky neuznanému vyrovnávajícímu gólu, který však padl dvě sekundy po vypršení časového limitu.

Hvězdy zápasu: 1. Sochna (GR), 2. Kopáček (GR), 3. Malina (D)