Lacrosse > Interkros > Interkrosová extraliga - 8. kolo

Interkrosová extraliga - 8. kolo

7.1.2009

(vn) - V kole osmém nás čekali další zajímavé boje o bodíky do tabulky extraligové tabulky. Doslova v hodině osmé proti sobě nastoupila družstva LCC Radotín a Ontária. Ontário bylo před utkáním stále bez bodu a LCC Radotín jich posbíral jen o dva více. Dva duely z loňské tituly vyzněly o něco přívětivěji pro LCC. Připomeňme si je: 24:24 a 20:13. Druhé utkání se utkaly outsider s velkým favoritem. Tea Party JM a Gusano Rojo. Výsledky ze základní části sezóny 2007/2008: 15:28 a 14:28 ve prospěch Gusana. Další otázkou bylo v jakém složení proti sobě nastoupí týmy při rozšiřující se chřipkové epidemii.

LCC Radotín vs. Ontário A 13:13 (4:2, 4:5, 5:6)

Tento důležitý zápas pro oba týmy v naději na udržení o postup do play-off začal nelítostným soubojem útoků s obranami soupeřů. Začátek byl především v roli Radotína, který si udržoval nejen optickou převahu, ale i střeleckou. Skóre otevřel aktivně hrající Skála (LCC). Ontário však snížilo a na druhé zvýšení výsledku ze strany hráčů LCC zareagovalo také. Bohužel první třetinu (a nejen jí) provázela střelecká „impotence“ hráčů obou týmů. Na druhou stranu vynikali především brankáři. Honza Košťál a Emil Moravec se nakonec zasloužili o vedení domácího týmů po první třetině. Číselná tabulka v rukou zapisovatelů ukazoval po prvních patnácti minutách stav 4:2 pro LCC.

První polovina prostřední části nastínila možného vítěze, když se Radotín dostal do čtyřbrankového vedení díky Košťálovi, Peškovi a Adamovi Kostkovi. Ontário však nezůstalo nic dlužné a psychicko se nepoložilo, ba naopak důraznou hrou přinutilo soupeře k chybám a ty trestali: 8:7 po dvou třetinách.

Možnost prvního bodového úspěch hnal „Ontarijské“ dopředu a na LCC byla zřetelná známka nervozity. Nicméně jeho hráči a hráčka (Srchová) stále drželi vedení a měli na své straně jistou psychickou výhodu, kterou však nezužitkovali. Fenyko třináctou brankou Ontária zařídil hostům první bod v letošní sezóně. Stejně tak jako minulý rok dokázalo Ontário s LCC Radotín remizovat. Na 13 gólech LCC se nejvíce podílel Emil Moravec, který byl po zásluze vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Hvězdy zápasu: 1. Sedmík J. (Ontário), 2. Moravec (LCC), 3. Sika (LCC)

Statistiky zápasu (LCC Radotín vs. Ontário A):

Střely na bránu 52:49 (14:11, 21:20, 17:18)

Brankáři:

Dominik Sika (LCC): zásahy 33, góly 13, procentuální úspěšnost 71,74%.
Jan Sedmík (Ontário): zásahy 35, góly 13, procentuální úspěšnost 72,92%.

Góly:

LCC Radotín: Moravec 6, Košťál J. 2, Kostka 1, Seidl 1, Srchová 1, Skála 1, Pešek 1
Ontário A: Fenyko 3, Šamaj 3, Sedmík Z. 2, Mudra 2, Kotěra 1, Levý 1, Čech 1

Rozhodčí: Janda T., Nešpor

Tento zápas měl již předem daného vítěze. Očima sázkaře by byly kurzy asi 8:1 na výhru Tea Party, zatímco na tým Gusano kolem 1,1:1. Loni Gusano porazilo tým z Prahy 11 třinácti a čtrnáctibrankovým rozdílem. Minimální šance Tea Party snižoval fakt i neúčastí nejlepších střelců Snížka a Drozda. Prognózám nepomohl ani fakt, že za hostující tým nemohl nastoupit Jiří Kopáček (chřipka), jejich brankářská opora. Překvapivě ho nahradil střelec k pohledání – Richard Líška. I to nasvědčovalo jakou obavu mají „Rojovci“ z Tea Party JM:

Patnáct minut odehráno a stav 5:9 bylo překvapením. Poté se ovšem „žlutá mašina“ rozjela a další části „nasázela“ 7 branek, načež domácí jen jednu a o zápasu bylo rozhodnuto. Pozitivní však na zápase bylo, že oba týmy hráli pěknou hru se zapojením všech hráčů do kombinace, což je vidět i v tabulce střelců zápasu, kde žádný z nich výrazně nepřeskočil ostatní.

Poslední část se dohrávala jen z povinnosti a náskok Gusana neutěšeně narůstal. Na půl plynu hrajícím hostům vycházely kombinace a Tea Party nedostaly více branek jen díky Bartuškovi, který toho pochytal opravdu mnoho. Líška na druhé straně však nezůstal svému brankářskému protivníkovi nic dlužen. Konečný účet zápasu vystavil svou druhou brankou v utkání domácí Nešpor a zkorigoval výsledek na konečných 11:24. Gusano Rojo jsou však stále druzí, jelikož vzájemný zápas v minulém kole s Los Parchantos prohrálo.

Hvězdy zápasu: 1. Ledvinka (GR), 2. Bartuška (TP), 3. Líška (GR)