Lacrosse > Interkros > Interkrosová extraliga - 7. kolo

Interkrosová extraliga - 7. kolo

13.1.2009

(vn) - Rok 2008 je minulostí a hráči plni řízků, salátů a cukroví opět vstoupili na palubovku haly na Zeleném pruhu. Jak jinak začít nový rok než soubojem mezi posledním mistrem a vicemistrem, tedy Gusanem Rojem a Los Parchantos JM. Oba týmy byly před tímto utkáním "bez ztráty kytičky". Odborníci i veřejnost více favorizovali domácí tým Gusana, které v posledních dvou letech jako jediný tým má kladnou bilanci s mužstvem Los Parchantos. I ve druhém zápase se očekávala dramatická bitva. Na straně jedné o první body, na straně druhé o zachování možnosti postupu do play-off. Pokud jste neuhodli - věřte, že Tea Party JM a Ontario A. Soutěž se pomalu přelévá do druhé poloviny a všechny získané body mají cenu zlata.

Gusano Rojo vs. Los Parchantos JM 22:26 (7:9, 9:8, 6:9)

I přes mrazivé počasí se hráči obou týmů sešli téměř v plném počtu. Gusano kompletní, Los Parchantka bez tria: Nič, Ondráček Josef, Ondráček Adam. Kdo čekal v první třetině především důkladnou defenzivní činnost byl "zklamán". Oba týmy se vrhly bezhlavě do útoku a výsledkem toho bylo celkem 51 střel na brány. Úvodní branku vstřelil Radek Fron, ale trhák v podobě většího gólového odstupu se nedostavil. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. Až Jakub Nováček (LP) zavelel svými pěti brankami k náskoku (5:9). Pavel Kurz v závěru dvěma góly snížil na 7:9 a drama pokračovalo.

V čase 17:05 bylo vyrovnáno po brankách Líšky a Honzy Zíky. Celý zápas se proměnil v střelecký souboj hráčů Gusana, kteří mají přece jenom více kvalitnějších "shooterů" a Jakuba Nováčka, klíčové postavy "Parchantů". Skóre se pozitivně přelévalo z jedné strany na druhou. V polovině zápasu Gusano vedlo po brance Zíky 13:11 což, jak se později ukázalo, bylo nejvyšší a poslední jejich vedení v zápase. Nováček opět zaúřadoval a po dvou třetinách byl stav na ukazateli 16:17 ve prospěch hostů.

Ve třetí třetině pokračoval trend z uplynulých dvou částí. Žádný z týmy své vedení nenavýšil a když někdo ano tak maximálně o jednu branku. Za stavu 21:21 udeřili Nováček a Rozkot třemi zásahy a rázem hráči Parchantos vedli 21:24. Zíka snížil na 22:24, ale poslední ránu zasadil nejlepší hráč utkání Nováček v podobě dvou přesně mířených střel. Los Parchantos se tak stalo jediným týmem, který ještě neprohrál. Pořadí hráčů v počtu branek v jednom zápase: 1. Jakub Nováček (LP) 14, 2. Jakub Drozd (TP) 10, 3. Jakub Nováček (LP) 9.

Hvězdy zápasu: 1. Jakub Nováček, 2. Tomáš Kondr (oba LP), 3. Richard Líška (GR)

Statistiky zápasu (Gusano vs. Los Parchantos):

Střely na bránu 63:58 (25:26, 16:16, 22:16)

Brankáři:

Jiří Kopáček (GR): zásahy 32, góly 26, procentuální úspěšnost 55,17%.
Radek Košťál (LP): zásahy 41, góly 22, procentuální úspěšnost 65,08%.

Góly:

Gusano Rojo: Ledvinka 4, Zíka J. 4, Kurz 3, Sochna 3, Líška 3, Čížek 2, Fron 2, Butovič 1
Los Parchantos: Nováček 14, Kondr 4, Pysk 3, Rozkot 2, Tolar 2, Hlavatý 1

Minisouboj:

Ondřej Sochna (GR): střely 11, góly 3, přesné přihrávky 18, nepřesné 2
Michael Rozkot (LP): střely 7, góly 2, přesné přihrávky 20, nepřesné 2

Rozhodčí: Sedmík Z., Čech

Tea Party JM vs. Ontário A 23:20 (8:3, 6:8, 9:9)

7. minuta a stav zápasu 5:0 pro domácí tým. Ontário opět nezachytilo úvod. Konstant třemi góly snížil na 6:3, ale chybami v rozehrávce v posledních dvou minutách darovali hosté domácím další dva zásahy. Největším problémem stále zůstává přechodová fáze, kde ve středním pásmu chybí 1 hráč. Dlouhé pasy přes celou délku hřiště většinou soupeřova obrana zachytila.

Následujících 15 minut už se neslo v cela jiném duchu. Ontário zpřesnilo svou hru a Jan Sedmík v bráně hostů v důležitých situacích velmi dobře zachytal. Za zády Bartušky (TP) se trefilo hned 6 hráčů Ontária, nejvíce Dostál (3). Stav po 30 minutách 14:11.

Úvod závěrečné části byl šokem pro fanoušky, ale i hráče Tea Party. Ontário během několika minut zvrátilo utkání ve svůj prospěch. Pět branek v řadě hostů a nulová odpověď na straně domácích a rázem byl stav 14:16. Největší zásluhu na obratu měl agilní Dostál z hostujícího Ontária. Tea Party se však nepoložilo a po několika vydařených útocích vyrovnalo. Stav po 38 minutách hry byl 19:19. Poté Dostál ,svou poslední (7.) brankou v zápase, poslal hosty do vedení 19:20. Možná okouzlením z vedení, možná nesoustředěností to byl poslední radostný okamžik Ontária v tomto utkání. Obrannými chybami a neproměnění několika šancí dali domácím příležitost a ti ji využili. Janda, Drozd, opět Janda a na závěr Snížek kyvadélko výhry stočili na svou stranu. Ontário, i přes to, že bylo v této sezóně nejblíže k výhře, odešlo bodově opět naprázdno.

Hvězdy zápasu: 1. Jan Snížek (TP), 2. Dostál (Ontario), 3. Nikita Sorokin (TP)