Lacrosse > Interkros > Interkrosová extraliga - 15. kolo

Interkrosová extraliga - 15. kolo

17.2.2009

(vn) - Základní část extraligové sezóny je za námi. Poslední zápasy se dohrávaly jen z povinnosti. Pro týmy to byla také generálka před play-off, respektive před soubojem o 5. místo. Dva týmy, které se utkají i v semifinále play-off, nastoupily proti sobě v prvním zápase večera. Jednalo se o Devils JM a Gusano Rojo. Před zápasem mělo Devils stejně bodů jako čtvrté Tea Party, avšak lepší skóre i vzájemné zápasy, i tak chtěli jeho hráči tento zápas vyhrát, odskočit Tea Party, ale hlavně si zvýšit sebevědomí před play-off. Stejný motiv mělo Gusano Rojo. Od 21:15 hod. nastoupilo domácí Ontario proti LCC Radotín. Tento zápas byl pro oba týmy nutným zlem, jelikož se jim do play-off postoupit nepodařilo. Před začátkem sezóny se s Ontáriem v play-off spíše nepočítalo, ale jistým překvapením je LCC Radotín, kterému odborníci věřili určitě více než Tea Party. Na týmy teď čeká delší přestávka k nabrání nových sil, protože se play-off rozjíždí až 9. března.

Devils JM vs. Gusano Rojo 27:18 (10:7, 9:8, 8:3)

Jak už jsem dříve podotkl, Devils se vzmáhají a zápas proti Gusanu mi toto tvrzení potvrdil. Hned v úvodu se domácí dostali do čtyřbrankového vedení a to sebevědomí hostů nalomilo. Od začátku byli opět střelecky aktivnější než soupeř, ale tuto převahu nedokázali zúročit. Jindy výborně chytající Kopáček si s mladými střelci domácích nevěděl rady. Jeho největší chybou byla absence brankářského dresu, který by jej dělal jistě opticky větším. Devils odskočili až na pětibrankový rozdíl, který Gusano v závěru snížilo na tříbrankový.

V druhé třetině se čekal nápor hostů, ten se však nekonal a hra byla stále spíše vyrovnaná. Ďáblové se opět utrhli ze řetězů a svůj náskok opět zvýšili. Druhá třetina patřila především Šimonovi Peckovi (Devils), který se podílel čtyřmi zásahy na brankách domácích.

V poslední části již Gusano zkolabovalo úplně a rozdíl mezi těmito soupeři rychle narůstal ve prospěch Devils. Devils zcela zaslouženě vyhrálo a vstřelilo nejvíce branek v sezóně. Gusano Rojo se s tímto soupeřem utkají v semifinále a mají o čem přemýšlet. Jistě by bylo velkým překvapení vyřazení dvojnásobného mistra již v prvních utkáních play-off. Další nepříjemnou zprávou pro Gusano byla skutečnost, že jejich elitní střelec, Ondřej Sochna, prohrál střelecké dostihy o jedinou branku s Jakub Nováčkem z týmu Los Parchantos.

Hvězdy zápasu: 1. Ehrler (Devils), 2. Malina (Devils), 3. Petrdlík (Devils)

Statistiky zápasu (Devils JM vs. Gusano Rojo):

Střely na bránu 52:70 (17:27, 17:22, 18:21)

Brankáři:

Jiří Malina (D): zásahy 49, góly 18, procentuální úspěšnost 73,13%. Jiří Kopáček (GR): zásahy 25, góly 27, procentuální úspěšnost 48,08%.

Rozhodčí: Poupě, Kříž

Ontário A vs. LCC Radotín 14:18 (7:9, 4:5, 3:4)

Již čtvrtý brankář v průběhu sezóny nastoupil v barvách LCC Radotín, tentokrát jím byl Čeněk Mudra, jež se své premiéry zhostil na výtečnou. Zápas ve kterém už o nic nešlo a oba týmy si mohly hru vychutnávat byl druhým v pořadí pondělního večera. Ontário hrálo pouze se čtyřmi hráči v poli a tudíž bez střídání, i tomu nasvědčovala jeho hra. Po minulém svěžím výkonu to byla nyní opět tragédie. Nutno dodat, že LCC Radotín tomuto obrazu přispěl velkou měrou.

Zápas byl relativně vyrovnaný, ale vždy když se Ontário začalo přibližovat, LCC zvýšilo obrátky a vedení si s přehledem pohlídalo. Perličkou bylo vyloučení Neužila (LCC) v čase 29:23 na jednu minutu za nesportovní chování a poté v čase 42:10 za to samé do konce utkání, když několika vulgárními výroky počastoval rozhodčího Kříže. V tabulce základní části skončilo Ontário a LCC Radotín na posledním, respektive předposledním místě a 16.3.2009 se utkají opět spolu o 5. místo.

Hvězdy zápasu: 1. Dominik Pešek (LCC), 2. Petr Levý (Ontário), 3. Petr Poupě (LCC)