Lacrosse > Interkros > Interkrosová extraliga - 10. kolo

Interkrosová extraliga - 10. kolo

28.1.2009

(vn) - Utkání prvního s posledním bylo na pořadu dne v neděli, 25.1.2009. Utkala se tedy mužstva Los Parchantos a Ontária. Do sestavy domácích se vrátil Vladimír Pysk, který musel vynechat dva poslední zápasy z důvodu zkoušek na Právnické fakultě. Na druhé straně to byl Zdeněk Sedmík, který se již spíše soustředí především na 1. ligu, ale hlavně Dostál – nejlepší střelec Ontária v této sezóně (13 branek). V druhém zápase byly šance vyrovnané. LCC Radotín se nachází v krizi a bude mít co dělat, aby postoupil do play-off, naopak hostující Devils se dostávají do slušné formy.

Los Parchantos JM vs. Ontário A 22:16 (8:7, 8:5, 6:4)

V prvním vzájemném zápase tohoto ročníku Parchantos deklasovali Ontário 21:7. Zatím dosavadní lídr extraligy vstoupil do utkání proti jednoznačnému outsiderovi vlažně a dlouho se mu nedařilo prolomit koncentrovanou obranu hostů. Skóre otevřel dvěma brankami Tomáš Kondr. Ontário "kousalo" a na jeho hráčích byla vidět chuť se s velkým favoritem poprat o co nejlepší výsledek. Opět výborně chytal Jan Sedmík (Ontário), který držel hosty nad vodu. To Radek Košťál v brance domácích neměl svůj den a za jeho zády končily i zdánlivě lehké střely. Kdo si myslel, že po první třetině bude rozhodnuto se velmi zmýlil, Ontário se vzdalo nahrávek přes celé hřiště a kombinační hrou se dostávalo nikým neatakováni bez problémů až na brankoviště. Díky Čechovi, který vstřelil poslední branku třetiny to bylo jen 8:7 pro domácí.

Na začátku druhé třetiny zařídil Václav Nič třemi brankami čtyřgólové vedení domácích a zápas, jak se později ukázalo, byl rozhodnut. Náskok Los Parchantos narůstal a v dalším průběhu si jej domácí dokázali pohlídat. Překvapením je jen jediná branka v zápase lídra soutěže střelců Jakuba Nováčka. Na jeho obhajobu je nutné říct, že v posledních zápasech se spíše soustředí na rozehrávku ve střením pásmu. Největším problémem hostů již není rozehrávka, ale udržet tempo v celém průběhu utkání a výkonnostní výkyvy. Nicméně šance pro postup do play-off stále žije.

Hvězdy zápasu: 1. Kondr (LP), 2. Kotěra (Ontário), 3. Ondráček (LP)

Střely na bránu: 64:38 (18:11, 20:10, 26:17)

Brankáři:

Radek Košťál (LP): zásahy 21, góly 16, procentuální úspěšnost 56,76%
Jan Sedmík (Ontário): zásahy 36, góly 22, procentuální úspěšnost 62,07%

Střelci:

Los Parchantos: Ondráček A. 6, Nič 6, Kondr 5, Tolar 2, Nováček 1, Hlavatý 1, Rozkot 1
Ontário: Kačala 4, Kotěra 4, Čech 3, Levý P. 3, Mára 1, Mudra 1

Rozhodčí: Nešpor, Janda T.

LCC Radotín vs. Devils JM 15:22 (5:5, 4:8, 6:9)

Navážu na začátek předchozího článku a pro ty co jsi nepamatují, zopakuji výsledek prvního vzájemného střetnutí, kdy LCC ve velmi napínavém zápase zvítězili 14:13. Hned v úvodu se LCC začalo více tlačit do útoku a tato taktika přinesla své ovoce v podobě tří branek z rukou Emila Moravce, Radka Skály a Jana Košťála. Poté jako by se hráči obou mužstev dohodli, že si dají oddechový čas ve střílení branek a diváci museli čekat více jak 5 minut, než jim udělal radost hostující Karel Petrdlík. Radotín však své vedení opět navýšil, když se z levé strany "přiřítil" na brankoviště rychlonohý Skála a střelou k levé tyči nedal Malinovi šanci. Už to vypadalo, že první třetina skončí vítězně pro domácí, ale to by nesměli hrát proti remízovému králi prvních třetin. Pavel Došlý a Jiří Minařík po pěkných akcích vyrovnali - 5:5.

V druhé třetině byl zápas vyrovnaný až do stavu 8:8. Poté si vzal slovo Ehrler (Devils) a dal vzpomenout na jeho nejlepší léta, když střílel jeden gól za druhým v juniorských soutěží. Díky jeho čtyřem brankám bylo skóre rázem příznivější pro hostující tým – 8:12. Radotín už nedokázal na tento brankový odstup reagovat. Ve třetí třetině už moc zajímavého neudálo a Devils si připsali na konto další výhru. Za zmínku stojí 4 branky Radka Skály a tři Pavla Došlého. Radotínu se play-off pomalu vzdaluje.

Hvězdy zápasu: 1. Ehrler, 2. Došlý (oba Devils), 3. Skála (LCC)

Střely na bránu: LCC:Devils 47:53 (16:20, 16:15, 15:18)