Lacrosse > Mužský lakros > Čeští lakrosisté ve finále Mistrovství Evropy!

Čeští lakrosisté ve finále Mistrovství Evropy!

Pár minut před utkánímPár minut před utkáním
Pár minut před utkáním
MVP semifinále Dominik Pešek a Matthias LehnaMVP semifinále Dominik Pešek a Matthias Lehna
MVP semifinále Dominik Pešek a Matthias Lehna

(ps) Páteční semifinálová utkání boxlakrosového Mistrovství Evropy, které se koná ve finském Turku, určila účastníky sobotního finále. K velké radosti českých fanoušků bude po dlouhých dvaceti letech hrát o titul tým České republiky!

Naši nastoupili v semifinále proti Německu a potvrdili roli favorita vítězstvím v poměru 13:2. Úspěch se ale rozhodně nerodil lehce. Češi se sice ujali vedení 3:0, ale v druhé čtvrtině soupeř snížil na 2:3 a měl více ze hry. Naštěstí se Čechům podařilo před koncem první poloviny zvýšit na 4:2 po chytrém gólu Jiřího Loskota.

Ve třetí čtvrtině pokračovali Němci v marném dobývání české branky, ve které podal opět výborný výkon Jakub Mareš. Naopak aktivní český tým potvrdil herní převahu třemi brankami, které definitivně zlomily odpor soupeře. Poslední část hry už byla útočná exhibice českého týmu, který po krásných akcích postupně zvýšil až na konečný dvouciferný výsledek. Základem úspěchu ale byla především bezchybná hra v obraně, o které svědčí pouze dva obdržené góly.

Ve finále nastoupí Česká republika dnes od 20:00 místního času proti Izraeli, který ve druhém semifinále přehrál domácí tým 11:6. Pro oba týmy je to premiérová příležitost zvednout pohár pro mistra Evropy.