Lacrosse > Mužský lakros > Česká stopa ve Francii trvá

Česká stopa ve Francii trvá

18.11.2015

Posedmé se začátkem listopadu sjely do francouzského Lille boxlakrosové týmy z Německa, Anglie, Švédska, Belgie, Holandska, Francie a České republiky.

Po náročném reprezentačním podzimu se pro letošek omluvily týmy z Irska a Švýcarska. Naopak, poprvé vyslala do Francie dva týmy Česká republika. K vítězi posledních čtyř ročníků LC Pardubice se premierově přidal Old Dogs Plzeň a oba týmy v průběhu turnaje přesvědčily o evropské dominanci českého boxlakrosu.

Nováčci z Plzně svou skupinou prokráčeli suveréně. To obhájci z Pardubic dopláceli na oslabenou obranu a absenci brankařské jedničky a o vítězství ve skupině se museli poprat.

Hned v prvním zápase se dočkali první bodové ztráty, když remizovali se Švédy. V dalších utkáních skupiny už ovšem nezaváhali a díky kvalitě v útoku soupeře z Německa a Francie přestříleli.

Díky vítězství ve skupině následovalo pro pardubické snadné čtvrtfinále, v němž na ně belgický soupeř nestačil. Díky tomu se mohli těšit na nedělní semifinále s nizozemskými Orange.

Plzeňáci, vítězové druhé skupiny, se po snadném čtvrtfinále zřejmě již chystali na finále, protože jejich výkon v semifinále byl jediným slabším okamžikem v turnaji. Utkání se Švédy, které měli zkraje plně pod kontrolou, zbytečně zdramatizovali a nechali soupeře dotáhnout, aby se pak museli strachovat o postup. To se však povedlo, a protože v druhém semifinále nezaváhali pardubičtí, čekalo diváky české finále.

V něm Old Dogs diktovali tempo v začátku utkání a Pardubice dotahovali. Když se na začátku druhé periody pardubičtí dostali poprvé do vedení, mohlo se zdát, že se karta obrací, ale opak byl pravdou. Veterán v plzeňském dresu Pavel Kraus se proti soupeři vytáhl přesným zakončením a západočeši převzali po čtyřleté nadvládě soupeře trofej pro vítěze. Po zásluze – přivezli nejlepší tým a zejména na pozici brankaře byl mezi finalisty zásadní rozdíl.

Aleš Oulehla
Foto Yannick Serpaud

Právě se hraje

 

Anketa

Vítěz NBLL 2019
Celkem hlasů 10623
Který tým vyhraje základní část NBLL 2019?