české vlajky
Kopino a Kamil
Irokézové
Irokézové

Pátek byl pro český národní tým prvním herním dnem, když se ve 12:45 hodin místního času utkal s týmem Belgie.

Den začal jako všechny předchozí snídaní. Předzápasový sraz v 11:35 hod. s následným společným odchodem na zápasové hřiště číslo 2, kde zrovna skončil zápas Irska proti Číně. Po rozcvičce a rozházení si oba týmy musely zazpívat vlastní hymnu, když asi kvůli nějakým technickým potížím nehrála z reproduktorů.

Do samotného zápasu vstoupili lépe naši reprezentanti, kteří se poměrně rychle ujali vedení a to až do stavu 6:0 po první čtvrtině. Ve druhé ještě přidali další dvě branky na 8:0, než se podařilo poprvé skorovat i soupeři. Na to však měl český tým odpověď dalšími dvěma brankami. První poločas bohužel ukončila soupeřova střela, která skončila v české síti.

Do druhého poločasu se šlo za stavu 10:2 z pohledu domácího českého týmu a lepší vstup měl tentokrát belgický tým, který za deset minut dokázal snížit na rozdíl pouhých 4 branek. Až poté se povedlo opět ustálit českou hru v útoku a přidat další tři branky. Belgičané sice ještě dokázali dvakrát skorovat, ale na oba jejich góly přišla odpověď, a tak se Češi mohli radovat ze zaslouženého vítězství 15:8.

První zápas tedy dopadl dle očekávání a na český tým čeká zítra v pozdních večerních hodinách zápas proti Filipínám.

Část týmu se po zápase přesunula do ledové lázně a do chillout zóny a pozdějí se pak tým po částech přesunul na zahajovací ceremoniál na hlavní stadion, který je mimo areál MS. Zde se ukázaly všechny týmy ve svých národních barvách a některé i ve svých tradičních oblecích nebo krojích.

Po ceremoniálu se všichni posadili na tribuny, kde mohli sledovat nadcházející zápas USA vs. Irokézové. Druzí jmenovaní kvůli opětovným problémům se svými pasy málem vůbec nedorazili, ale nakonec pro ně doletěl izraelský speciál, který je do místa konání dopravil dnes dopoledne. Dalo se tedy očekávat, že zápas bude jednoznačně v rukou Američanů. Opak byl však pravdou a v první polovině zápasu měli navrch spíše Irokézové. Postupně jim však docházely síly, a tak se US tým dostal v druhé půlce do vedení, aby nakonec v celém zápase převzal veškeré otěže a zvítězil 17:9.

Po zápase se všichni vrátili autobusem zpět do místa ubytování k odpočinku. Zítra čeká český tým těžký zápas proti Filipíncům, kteří zatím nebyli viděni a nedá se tak předpovědět, o jak silný tým se jedná. Je potřeba svého soupeře nepodcenit a vyvarovat se zbytečnách chyb, které se v dnešním zápase občas povedly. Zápas začíná ve 21.45 hod. místního času, tedy ve 20:45 středoevropského času.