Lacrosse > Mužský lakros > Jižní Město bez ztráty bodu i po souboji se slovenským mistrem

Jižní Město bez ztráty bodu i po souboji se slovenským mistrem

20.9.2016

V neděli po poledni se v Brně utkali fieldlakrosové týmy SK Lacrosse Jižní Město a Bratislava Tricksters v rámci NFLL. Oba týmy vstupovali do souboje dobře naladěni ze sobotních výher.

Symbolicky v první minutě otevřel skóre za Jižní Město Josef Havelka svým prvním gólem v dospělé kategorii. Tricksters se ale ničeho nezalekli a proti papírovému favoritovi předváděli pro ně typický trpělivý fieldlakros. Ke konci první periody se bratislavským dokonce po gólech Lichtnera a Kramára podařilo srovnat na 4:4.

Pak ale přišel rozhodující úder Jižního Města, kdy obrana téměř 20 minut pracovala bezchybně a útok po pohledných akcích nasázel 5 branek v řadě. Na útočné straně „hostů“ z Bratislavy se hlavní souboje vedly mezi tlačící se těžkou váhou Andrejem Jurasem a střídajícími se obránci. Na druhé straně se útok Jižního Města snažil zamotat hlavu soupeři co nejpestřejší kombinační hrou.

Přes dílčí úspěch Tricksterů, kteří vyhráli poslední periodu, se z celkového vítězství 17:10 radovali hráči Jižního Města a drží si tak jako jediní plný bodový zisk.

Nejlepšími střelci byli se 4 góly Jiří Mikulka a Tomáš Lichtner, z čehož by se mohlo zdát, že se jednalo o kategorii masters :-)