Lacrosse > Mužský lakros > Bratislava Box Lacrosse Cup 2008

Bratislava Box Lacrosse Cup 2008

11.11.2008

V sobotu 8.11. 2008 se na závěr letošní lakrosové sezóny konal ve sportovním areálu v Bratislavě, Ružinově mezinárodní turnaj v Boxlakrosu. Kromě dvou bratislavských celků Bats a Tricksters, rakouských Vienna Cherokees se turnaje zúčastnily i dva zástupci české ligy LK Kroměříž a LC Pardubice.

Turnaj se hrál systémem, kdy ve zkráceném čase odehrály týmy vzájemné zápasy a získané body rozhodovaly o pořadí.

1. Bratislava Tricksters x Vienna Cherokees 6:2 (3:1)(3:1)

V prvním zápase se od stavu 1:1 projevila střelecká převaha domácích a zejména díky čtyřem brankám M. Kramára utkání dovedli v pohodě k vítězství.

2. LC Pardubice x LK Kroměříž 6:1 (5:0)(1:2)

Ve vzájemném zápase českých týmů Pardubičtí od začátku udávali tempo a v poločase vedli jednoznačně 5:0. V druhé půli si i přes mnohem účinnější hru soupeře vedení pohlídali a po zásluze zvítězili.

3. Bratislava Bats x Vienna Cherokees 8:3 (3:1)(5:2)

Hosté z Vídně prohráli podobně jako svůj první zápas. Se soupeřem hráli vyrovnaně část první periody, ale pak na kolektivní výkon soupeře nestačili.

4. Bratislava Tricksters x LK Kroměříž 3:5 (1:2)(2:3)

Zejména skvělý výkon posil Černíka s Marhounem pomohl Kroměříži získat dostatečný náskok, který se i přes bojovný výkon nepodařilo domácím smazat. Kroměřížští tak položili dobrý základ pro celkový úspěch v turnaji.

5. Bratislava Bats x LC Pardubice 3:9 (0:3)(3:6)

Pardubickým se od počátku zápasu podařilo soupeře přehrát pestrou kombinační hrou kterou korunovali vedením 3:0 v poločase. Důležité bylo, že na každou branku soupeře dokázali brzo brankově odpovědět a vedení si pohlídat.

6. LK Kroměříž x Vienna Cherokees 9:3 (6.1)(3:2)

Kroměřížští dostáli roli favorita a soupeře přes sympatický výkon přehrávali. Přidali se i další střelci a o vítězi nebylo pochyb.

7. Bratislava Tricksters x LC Pardubice 1:5 (0:1)(1:4)

V tomto utkání měli sice Pardubičtí mírnou převahu, ale nebýt vlastní branky soupeře, byl by v půli na ukazateli skóre stav 0:0. Hned z kraje druhé je dvěma brankami podržel Kostka a na branku soupeře odpověděl Čermák. Celý zápas byl vynikající ukázkou kombinací a bojovnosti obou týmů.

8. Bratislava Bats x LK Kroměříž 4:5 (1:2)(3:3)

Další z bojovných zápasů, kde o vítězství bylo pochyb do posledních vteřin. Přetahovanou rozhodl pro Kroměříž brankou, na kterou už domácí nestihli odpovědět, v poslední minutě Černík. Tímto vítězstvím si vítěz zajistil celkově druhé místo v turnaji.

9. LC Pardubice x Vienna Cherokees 8:1 (5:0)(3:1)

V zápase již předem jistého vítěze turnaje s posledním byli Pardubičtí od začátku lepším týmem a neponechali nikoho na pochybách o vítězi. K jejich škodě nechali soupeře se závěrečnou sirénou skórovat a připravili se o nulu. Ke cti soupeře je nutno říct, že výkon tohoto celku rozhodně nebyl špatný. Domnívám se, že výsledky rakouského týmu mohly být výrazně lepší, kdyby měl rozměrově obvyklou výzbroj brankaře.

10. Bratislava Bats x Bratislava Tricksters 5:4 (3:2)(2:2)

Posledním zápasem dne, vpodstatě vyvrcholením turnaje bylo domácí derby. Výsledkově šlo o zisk třetího místa v turnaji. V sázce byla historická neporazitelnost Tricksters ve vzájemných zápasech. Zápas plný akcí, střetů, obratů, bojovnosti i emocí byl skutečným vyvrcholením. K velké radosti Bats došlo nakonec k přepsání historie a hráči z Petržalky se dočkali vítězství snad cennějšího než vítězství v turnaji.

Tricksters se ujali vedení, ale třemi brankami Bats otočili. Krátce po poločase Tricksters srovnali, ale Zifčák svým třetím a Vanek druhým gólem v utkání získali Bats opět náskok. Když však Kramár svým třetím gólem opět snížil netušil nikdo další vývoj. Přes mnoho šancí na obou stranách už branka, k nemalé radosti Bats, nepadla.

Celkově lze uvést , že české týmy turnaj ovládly. Pardubice celkem suverénně předváděly hru, která jim ne vždy v NBLL vycházela a splnili cíl - zlepšit si náladu po výsledkově nevydařené lize. Kroměříž, určitě dosáhla, také jednoho ze svých historicky nejlepších výsledků. Bratislavské i vídeňský tým však prokázaly, že dokážou se soupeři z NBLL hrát vyrovnané zápasy. Z tohoto pohledu je i zajímavá pro budoucnost snaha o vstup obou slovenských týmů právě do NBLL.

Poděkování patří organizátorům a věřím, že v budoucnu se do Bratislavy bude na závěr sezóny vydávat stále více českých týmů. Turnaj si to rozhodně zaslouží.