Lacrosse > Mužský lakros > Bitva na Jižním Městě

Bitva na Jižním Městě

20.3.2013

V neděli 17. března byl v hale na Jižním Městě k vidění velmi zajímavý lakros. A tým Jižního Města s koncem přestupního období posílila čtveřice juniorů z béčka, kteří se v lize osvědčili a budou jistě přínosem v rozhodujících zápasech. To se potvrdilo hned v tom prvním – Marek Kytka vsítil hattrick a jeden gól si připsal i Tomáš Veselý.

Malešice nastoupili s lehce proškrtanou soupiskou, ale téměř se všemi svými klíčovými hráči. Chyběli ze soboty zraněný útočník Ondřej Podroužka a důrazný obránce Václav Černý. Na druhé straně se museli domácí obejít bez obránců Lukáše Seilera a Matěje Řezníčka.

V první čtvrtině zápasu přišla ledová sprcha pro Jižní Město, které vyhrálo deset z posledních jedenácti utkání a poslední dobou se i velmi zlepšil herní projev. Tentokrát však bylo vše jinak. Kouč Malešic Pavel Semerák připravil svým svěřencům účinnou taktiku, a když se k tomu přidala nejistá obrana v čele s brankářem Martinem Bartuškou, který neměl úplně svůj den, tak na tabuli koncem desáté minuty svítil stav 0:5. Hattrickem k tomu přispěl zkušený Jan Adamiec.V té chvíli došlo na time out a střídání brankařů. Situaci šel zachránit nadějný junior Tomáš Čekal. A nutno říci, že se mu to povedlo.

S Tomášem přišla lepší herní pohoda a Jižní Město začalo soupeře pomalu, ale jistě dotahovat. V polovině byl však stav stále 4:8 ve prospěch hostí.

Po třetí čtvrtině byl zásluhou dvou gólů Milana Černíka rozdál již jen dvě branky – 6:8, a dal se čekat nápor Jižního Města. Vyrovnáno na 9:9 bylo na konci osmé minuty díky dvěma přesným zásahům Pavla Došlého z dálky. Když minutu a půl před koncem ten samý hráč posunul poprvé v zápase Jižní Město do vedení, většina domácích fanoušků už věřila, že je hotovo. Ale nebylo. Nedodržením taktických pokynů a chybou v útoku nabídli domácí možnost skórovat velezkušenému Martinovi Mrlíkovi, který se v samostatném úniku nemýlil. Šlo se do prodloužení, které po 5 minutách rozhodl svým 4 gólem v utkání Jan Adamiec. Utání lze brát jako pěknou pozvánku na semifinále, které by podle papírových předpokladů měly proti sobě sehrát právě tyto týmy.

SK Lacrosse Jižní Město A v. TJ Malešice 11:12 p.(0:5, 4:3, 2:0, 5:3)